Başkan Şimşek; “Türkiye’nin geçmiş akim atık sertifikalı stadının Uşak’a yapılmasını istiyoruz”

Yardımcı Belediye Reisi Mehmet, Türkiye’nin geçmiş başarısız atılmış sertifikalı stadının Yardımcı’a yapılması yönündeki taleplerini Gençlik ve Spor Bakanlığına ilettiklerini belirtti.

Yardımcı spor‘un esas sahibinin Uşaklılar olduğuna ilgi calip Komutan Mehmet Şimşek, Şehremaneti kendisine kentinin balaban tıpkı değeri olan Uşakspor’a seçme antlaşma destek olacaklarını söyledi. Uşakspor’a bindi olmadıkları yönündeki eleştirilerin nahak yere olduğunu dile getiren Kıvılcım, “Şehrimizin makro tıpkısı değeri olan Uşaksporumuza söz verdiğimiz için bundan geçmiş olduğu kadar imdi bile desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Uşakspor Futbol Kulübümüzle ait düşüncelerimizi göreve başlamadan önceki net bire bir şekilde anlatım ettik. Bunlar kayıtlarda mevcut. Uşakspor konusu sonuç dönemlerde çokça çatı edildiği üzere bu konuya aynı uzaklık anlatmak istedim. Tığ göreve başlamadan geçmiş, o dönemki Uşakspor yöneticisi, ilgilisi ve taraftarımızla ilişik aynı araya geldiğimizde şurası söyledik ‘Uşakspor’a uray namına destek olamaya rastgele antlaşma devam edeceğiz’ Fakat Uşakspor’a eş çıkması gereken belediye değil, bu şehrin evlatlarıdır. Kanuni yerine belediyelerin aç takıma topluluk ayazlık üzere aynı durumu yoktur. Uşakspor’un sunma zirvede olduğu ve ense liglerde uğraş verdiği dönemde bu şehrin evlatları takımına ehil kullanılmış ve başarıdan başarıya koşturmuşlardır. Bizden ilk bando ortada kalmasın diye şehremaneti şirketine devredilmiş. Bizde Uşakspor’u soy sahipleri olan Uşakspor sevdalılarına iletmek istiyoruz. Fakat devredene kadar de uray namına desteklemekten et kafalı kalmayacağımızı üstelik kategorik beyan ettik” dedi.

“Uşakspor’u tek zaman yüzüstü bırakmadık bırakmayız birlikte”

Pandemi döneminde 2 sene boyunca Çeltek Belediyesi kendisine maddi sıkıntılarına karşın Uşakspor’a topluluk çıktıklarını kaydeden Kıvılcım, ” Lehtar üstelik maçlara giremiyordu. O dönemde kime gittiysek; “Takımızın sahibi sizsiniz. Siz eş çıkın” diyerek düşüncesiz çevrildik. Yardımcım ve o bölüm pakt başkanı olana Sayın Hikmet Alp ve emeği geçen herkese çok teşekkür diyorum. O boğuk dönemde yavaş bire bir kaynak aktararak kulübe ehil çıktık. Bulunduğu 2. Lig’den düşmesine müsaade vermedik. Antrparantez şampiyonluk mücadelesi vermesi için elimizden geleni yaptık. O dönemde, Uşakspor’a ehil çıkmaları üzere hareket insanları ve muhtelif kurumlarla görüşmeler yaptık. Fakat bire bir sonuç elde edemedik. Bizde bu işi profesyonelce fail ve iştigal konusu ayak topu olan bire bir müşareket bularak, Uşakspor’umuzu en güzelce şekilde devrettik. Uşakspor’un ara sıra iyi ve ateş geçirdiği sezonlar olacaktır. Bizde Uşakspor’un elan ense liglere yükselmesini ve liyakatli olmasını isteriz. O yüzden biz söylenenlere kulak asmıyoruz. Bundan geçmiş olduğu kabil çıktı de Uşakspor’a bindi olmaya devam edeceğiz. Tığ şehremaneti kendisine heveskâr takım sahibi olamayız. Bundan evvel yapılan yanlıştı. Benim dönemimde bu yanlış aynı elan yapılmayacak. Kimsede bu yanlışı benzeri elan yapmamalı. müzaheret etmek ayrı aynı molekül, kulübün sahibi atılmak ayrı bire bir husus. Tığ kaynaklarımızın balaban aynı kısmını madun yapıya harcıyoruz” diyerek konuştu.

“Türkiye’nin ilk başarısız atılmış sertifikalı stadı Çeltek’ta olsun istiyoruz”

Yardımcı’a yeni tıpkı site stadı yapılmasını teferruatlı zamandır gündemlerinde olduğunu tamlayan Çakın, “Stadyum konusunu pandemi döneminde gündemde tutmak bizim talihsizliğimiz oldu. Pandemi döneminde hep dünyanın ve Türkiye’nin rüçhan konuları değişti. Haddinden Fazla şükür ilimize gelen Toyluk ve Spor Bakanımız Dr. M. Aşure Ayı Kasapoğlu, Yardımcı’a gelerek stadyum yapılacak yeri gösterdi. Takiben üstelik teknik personellerini Uşak’a gönderdi. Geçen hafta, bakanlıktan gelen stadyum projesini çizecek mimarlarımızı ve maharet kadromuzu belediyemizde ağırladık. Bölgenin bayındırlık planları ile ilişik düşünüm alış verişlerini yaptık ve kendilerine beklentilerimizi anlattık. Arz şişman beklentimizin üstelik eskimemiş yapılacak stadyumumuzun ‘Türkiye’nin önceki liyakatsiz sertifikalı stat’ yönündeki talebimizi kendilerine ilettik. Çünkü Yardımcı tıpkısı ferasetsiz inkılap kenti. Et Kafalı dönüşüm kenti olan Çeltek’a önce gabi dönüşüm sertifikalı stadyumun yakışacağını kendilerine söyledik. Uşak’ımızın, özgün halısından, tarhanasına özgün nüvelerini yansıtmasını istedik. Şimdi, stat altına tıpkı spor müzesi kurulması talebimizi bile diğer taleplerimize ekleyeceğiz. Stadımızın gücük süre içerisinde mimari projelerini tamamlayıp Şubat Mart aylarına büyüklüğünde aplikasyon projelerini da hazırlayarak, seçimlerden evvel yeni stadımızın temelini atacağımızı beklenti ediyorum ve yeni stadımızın şimdiden kentimize leziz iyi olmasını diliyorum” diyerek sözlerine son verdi. – YARDIMCI

Share: