Başkan Pekmezci: “30 Ağustos Galebe Bayramını tebrik ediyor, makro rabbimizden aziz şehitlerimize rahmet diliyorum”

Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, 30 Ağustos Zafer Bayramı zımnında ayrımsız tebrik mesajı yayımladı.

Galebe Bayramının 100. yıldönümünü kutlamaktan ortalık değer ve alay içre olduklarını belirten Başkan Pekmezci, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bundan kül beniz sene evvel 30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları nazik Türk milletine reva görülen esareti ellerinin tersiyle iterek tarihimizin balaban zaferlerine bir yenisini eklemişler ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara hafızalardan çıkmayacak tarihi tıpkı ibret vermişlerdir.

30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan rastgele türlü tasrif ve oyunu inanç ve inancıyla tarihin nahoş sayfalarına bittabi gömebileceğini dosta ve düşmana ayrımsız el elan göstermiştir. Cumhuriyetin ilanı ile neticelenen bu kocaman akıbet; Türk milletinin kendi topraklarında asla yenilemeyeceğinin parçalanmamış dünyaya ilanı olmuştur. Sonunda Türk kurtuluş mücadelesi, tıpkısı milletin var olma ve birey arzusunun gönüllerde yükseldiği tıpkı meşale olmuş ve mutlu ayrımsız dönüş namına tarihteki ayrıcalıklı yerini almıştır.

Bu duygu düşüncelerle parçalanmamış vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik kartı ediyor, eke rabbimizden muazzez şehitlerimize rahmet diliyorum.” – BAYBURT

Share: