Bartın’dan güdük gelişmemiş

Bartın Valisi Nurtaç Aslan, Kişmiri su ve Terkehaliller köylerine gerçekleştirilen fındık ve silajlık mısır hasadı çalışmalarını inceledi.

Fındık bahçesindeki hasat çalışmalarına üstelik katılan Aslan, hasat döneminin tamlık üreticiler için kılıklı ve artımlı olmasını beklediklerini söyledi.

Terkehaliller köyündeki silajlık akdarı üreticilerini da ülfet eden Arslan, mezru alanda incelemelerde bulunarak hasat çalışmaları üzerine hikmet aldı.

Aslan’a ziyaretlerinde, İl Güllabi Komutanı Mümessil Albay Ersin Aslan, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Kip Dokunaklı, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Yasin Alemdar ve Orman İşletme Müdürü Anne Bulunmaz haremlik etti.

Şebeke ve baran suyu şebekeleri temizlendi

Bartın Belediyesi Akarsu ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri şebeke ve baran suyu hatlarında katışıksızlık çalışması yaptı.

???????Bartın Belediye Reisi Cemal Atak, hatlarda çökelge ve çakıl birikintilerini temizlediklerini belirterek, “Çalışmayla kentteki tamlık biçim lağım döşemi ağının çalışır vaziyette tutulmasını sağlıyoruz. Mahallelerimizde altyapıda yaşanan ve gittikçe yaşanabilecek sorunları kalımlı şekilde çözmek üzere şebeke ve yağmur suyu şebekelerimizde sonuç teknolojiyle donatılmış ateş parçası bir vakum kapasitesi olan çizgi açım aracıyla başlattığımız çalışmalar sürüyor. Iş sırasıyla gayrı mahallelerimizde sürecek.” ifadelerinini kullandı.

Share: