Bartın’dan güdük bodur

Bartın’da Ilbay Nurtaç Arslan başkanlığında halk günü toplantısı yapıldı.

Kaymakam Hüsnü Mir Toplantı Salonu’nda ait müdürlerin katılımıyla vatandaşlarla benzeri araya gelen Arslan, ülkü ve taleplerin çözümü noktasında ilgilendiren alım amirlerine talimatların verileceğini belirtti.

Aslan, ayda iki nöbet yapılan halk günü toplantılarına gelmek isteyenlerin valilikteki ilgili birimlerle irtibata geçerek termin alabileceklerini bildirdi.

Medrese Caddesi’nde posta aranjman çalışmaları

Bartın Belediyesince, Ağdacı Mahallesi’ndeki Fakülte Caddesi’nde nöbet aranjman çalışmalarına başlandı.

İlk etapta mesnet tesviye çalışmaları işleyen ekipler, çalışmaların tamamlanmasının peşi sıra ısıdam asfalt ve kat aranjman çalışmaları gerçekleştirecek.

Belediye Başkanı Cemal Akış, enfrastrüktür çalışmaları tamamlanan bölgelerin üstyapı çalışmalarını birlikte acul şekilde tamamladıklarını bildirdi.

Kentin birçok noktasında çalışma yaptıklarını nâkil Akış, “Sonuç olarak gaz ve lağım döşemi çalışmaları yapılan Ağdacı Mahallemizde baran suyu hatları ve üstyapıyla ilişik çalışmalar başlattık. Ekiplerimiz, yağmur suyu hatlarının yapıldığı bölgelerde ısıdam asfalt hazırlıkları yapıyor. Yer kısa zamanda bu bölgedeki çalışmalarımızı ilhak etmek istiyoruz. Şehrimizi elan modern kent haline bildirmek için kül ekiplerimizle çalışmalarımızı sürat kesmeden sürdürüyoruz.” bilgisini paylaştı.

Share: