Bartın’da “Tüvana İstihdam” projesi eğitimlerini bütünler kursiyerlere belgeleri verildi

Bartın’bile Kalkınma Ajansları 2022-2023 “Güre İstihdam” teması kapsamında gerçekleştirilen “Sıçandişi Altı Göveri Yetiştiriciliği ve Özerk Limon Bahçesi Sistemleri Eğitimi” ile “Tıbbi Aromatik Nebat Yetiştiriciliği ve Aptal Ekincilik Uygulamaları Eğitimi” tamamlandı.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) ile Gün Batısı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) iş birliğinde planlı eğitimlerin peşi sıra kudretli olan kursiyerlere Bartın Valiliği 12 Sedir Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törenle sertifikaları verildi.

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, kentin hem antik altı göveri yetiştiriciliği hem birlikte tıbbi aromatik bitkiler açısından makro benzeri potansiyele erbap olduğunu belirterek, “Örtü şeş sebze yetiştiriciliği ve tıbbi aromatik nebat yetiştiriciliği alanlarında BAKKA ile Bartın Üniversitemiz gelişim birliğinde düzenlenen eğitimleri almış olan kursiyerlerimizin azamet destekleri ve sübvansiyonlu emniyet imkanları için tam bilgiyi almaları ve ülkemize değer katacak girişimlere ve yatırımlara imza atmaları ehemmiyet bildirme etmektedir.” açıklamasında bulundu.

BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Ayrıntılı da gençlerin istihdamını tezyit etmek ve onların hisse senedi gücü piyasasına uyumlarını doldurmak için planlı eğitimlere büyük önem verdiklerini belirtti.

Tafsilatlı, hisse senedi gücü piyasasında özel adına korunması ve motivasyon edilmesi müstelzim gençlerin aktif namına desteklenmesinin balaban olduğunu vurgulayarak, “Bu noktada üniversitemizin BAKKA hisse senedi birliğiyle gerçekleştirdiği eğitimlerde kursiyerlerimizin bilgi ve becerilerin geliştirilmesinde destekler sağlanmış, sürece motive olmaları için bilgiler verilmiştir. Aptal Lojistik ve Tümleşik Havza Uygulamaları’ alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarımızı dahi havi gayretlerimizle bulunduğumuz yerden başlayarak ülkemizin kalkınmasına katkılar sunuyoruz. Bilcümle paydaşlarımızla teşrikimesai içerisinde geleceğimize ayar katmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Törene, BAKKA Genel Sekreteri Lütfi Altınsu, Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder, İŞKUR İl Müdürü Mualla Solak ve davetliler katıldı.

Share: