Bartın Doğruluk Sarayı açıldı

YANLIŞSIZ Parti Takım Başkanvekili ve Bartın Saylav Yılmaz Bronz, “Hizmet hamlesi ve yayın siyaseti bitmeme ediyor.” dedi.

Bartın Hak Sarayı, Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ’ın de katıldığı törenle açıldı.

Bronz, açım töreninde yaptığı konuşmada, türe personeli ve adalet hizmetlerinden yararlanan vatandaşların henüz nitelikli benzeri fiziki mekanda hizmet vermelerinin ve almalarının büyük olduğunu söyledi.

İktidarları döneminde Bartın’dahi amme bakım binalarının tamamını yenilediklerini tamlayan Tunç, “Vatandaşlarımızın birinci sınıf hizmet alabilmeleri noktasında özellikle Sayın Cumhurbaşkanı’mızın destekleriyle bugün doğruluk sarayının açılışıyla alay malay Bartın’birlikte parçalanmamış amme hizmet binalarımız yeryüzü eskimemiş ve nitelikli.” ifadesini kullandı.

Tunç, Doğruluk Sarayı önüne 100 bin metrekarelik millet bahçesi yapılacağını aktararak, kentte bugüne büyüklüğünde yapılan kamu yatırımlarına değindi.

Devam eden kamu yatırımlarının olduğunu dile getiren Bronz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bartın’ımızı ilave gayreti ortamında olduk. Bakım hamlesi ve işaret siyaseti bitmeme ediyor. Bartın’dan envestisman, istihsal, dış satım ve istihdam politikamıza dahi elan çok bindi olabilmek, üretim hamlelerini gerçekleştirebilmek için yeni fabrikaların temellerini attık. Bire Bir taraftan istihdam ve üretime yönelik, diğer taraftan kamu hizmetlerinin henüz nitelikli olabilmesi noktasındaki çalışmalara yönelik Bartın’ımızda çok iyicene gelişmeler sağladık. Doğruluk sarayımızın yapımından en son aşamasına büyüklüğünde emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.”

Bartın Valisi Nurtaç Arslan de amme hizmet mekanlarının, bakım kayran vatandaşlar açısından birlikte haddinden fazla majör olduğunu söyledi.

Bu mekanların kalitesinin devletin hem vatandaşlara hem birlikte çalışanlara verdiği değeri gösterdiğine meni fail Arslan, “Tarafsız ve hür yargının arz adamakıllı şekilde salıverme edileceği, Bartın’ımız ve doğruluk camiasına çok büyük katkılar sunacak hak sarayı, ilimizde adaletin gerçekleştirilmesinde ve devletin etkinliğinde mefret bire bir mekan olacaktır. Adaletin önemine ve Bartın’ımıza yerinde eskimemiş türe sarayımızla vatandaşlarımız türe hizmetlerini daha çalışkan tıpkısı şekilde alabilecek, hüküm mensuplarımız da henüz zinde ve çağdaş bir ortamda hizmet verebileceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Bartın Cumhuriyet Altını Başsavcısı Faruk Kaynak’ın birlikte konuşma yaptığı törende, dua edilmesinin peşi sıra açım kurdelesi kesildi.

Daha sonra Icra Vekili Bozdağ ve beraberindekiler, adalet sarayını gezdi.

Share: