Balıkesir’de denizde boğulan sözleşmeli asker ve kuzeni Kütahya’da toprağa verildi

Balıkesir’in Erdek ilçesine ferahlamak üzere girdikleri denizde boğularak hayatlarını kaybeden Piyade Kontratlı Çeri Abdullah Kara ve kuzeni İsmail Esmer memleketleri Kütahya’nın Simav ilçesi Eğirler köyünde gözyaşları zarfında toprağa verildi.

Edinilen bilgiye bakarak, geçtiğimiz Alım Satım günü yakınlarının düğünü üzere gittikleri Erdek’te açılmak için denize giren Simav ilçesi Eğirler köyünden Piyade Kontratlı Leşker Abdullah Karaca (21) ve 14 yaşındaki kuzeni İsmail Yağız denizin dangadak kabarması ve dalgaların yükselmesi nedeniyle boğularak hayatlarını kaybetmişlerdi.

Kontratlı Leşker Abdullah Kara amacıyla memleketi Simav’ın Eğirler köyünde cenaze merasimi düzenlendi. Törene Kütahya Valisi Ulvi Polat, Vali Yardımcısı Mustafa Cenup, Kütahya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Ruz, SELIM Tümen ve MHP’nin İlçe Başkanları, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Kılınan cenaze namazının arkası sıra Abdullah Kara, kuzeni İsmail Esmer ile gelişigüzel gözyaşları ortada karye mezarlığında toprağa verildi.

Kütahya Valisi Büyük Çelik başta olmak için protokol üyeleri ve vatandaşlar Kara ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu. – KÜTAHYA

Share: