BAKAN VARANK: PANOLARA GÖRÜNÜŞTE 150 GÜNDE 150 PROJE YAZARAK BU İŞLER OLMUYOR

Bağcılar’bile Erişebilir Malumat Projesi Lansman Töreni düzenlendi. Törene katılan Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ‘Bu kürsüden şu çağrıyı yapıyorum; Kıytırık belediyecilik kuşkusuz peki, vatandaşlarımıza hizmet şüphesiz olur başlamak istiyorsanız başta İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanı oluşmak amacıyla gelsin Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etsin. Engelliler sarayını müzakere etsin. Panolara yalandan 150 günde 150 proje yazarak bu işler olmuyor’ dedi.

Özürlü erat ile ailelerinin ağırşak aldığı Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda hizmete sunulan 8 skor Erişilebilir Bilgelik Atölyesi’nin lansmanı zaman gerçekleşti. Mânialı bireylerin davetlilere umum oyunları gösterileri ve çalgı aleti dinletisi yaptıkları lansmana Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, YANLIŞSIZ Tümen İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Bağcılar Şehremini Abdullah Özdemir, artist Mustafa Topaloğlu ile Özgün Iyi ve çokça sayıda davetli katıldı.

‘İNŞA ETTİĞİMİZ SARAYLARDA ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ AĞIRLIYORUZ’

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, konuşmalardan evvel sahnede söylenen ‘Engelleri aşalım, sarayda buluşalım’ şarkısına ithaf yaparak, ‘İşte tığ vatandaşlarımızın hizmetine amiyane sarayları sunuyoruz. Bu adamakıllı sarayda engellilerimiz için düz yazı edildi. Burada vatandaşlarımız, sakat kardeşlerimiz ve aileleri sıradan hayata tutunarak amma geleceğe dahi daha mutlulukla, elan özgüvenle göre vakit geçirebiliyorlar. Aha bizim belediyecilik anlayışımız esasen bu. Biz vatandaşımızla iç içe, onlarla bire bir ve beraber olarak bize kişi edilen pozisyonlarda vatandaşlarımıza harıldamak istiyoruz. Onun amacıyla düz yazı ettiğimiz saraylarda mânialı kardeşlerimizi ağırlıyoruz. Onlara bakım ediyoruz’ şeklinde konuştu.

‘SADECE KONU SALATALIĞIYLA, DEMAGOJİYLE SİYASET YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Bakan Mustafa Varank sözlerine şöyle bitmeme etti:

‘Ama zaman halktan tarafa olduklarını söyleyenler, vatandaşlar üzere iktidara geldiğini belirten belediyeler var. Cumhuriyet Ahali Partili belediyelere baktığınızda lafla çokça özdek yaptıklarını söylüyorlar ama icraata geldiğinde ortaya hiçbir özdek koymadıklarını tığ gayet iyi ayrımsız şekilde görebiliyoruz. Yalnız bahis salatalığıyla, demagojiyle siyaset yapmaya çalışıyorlar. ve ben bu kürsüden şu çağrıyı yapıyorum. Oldukça belediyecilik elbet evet’ Vatandaşlarımıza bakım zahir tamam kaldırmak istiyorsanız başta İstanbul’un Büyükşehir Belediye Reisi koyulmak için gelsin Bağcılar Belediyesi’ni konuşma etsin. Engelliler sarayını mülakat etsin. Panolara sureta 150 günde 150 proje yazarak bu amal olmuyor. Bakın dünya literatürüne anne atmama törenini sokan CHP’li şehremini. Bakın bunların bakım diyerek tıpkısı derdi yok. Temel atmama töreni nedir ya? Ego vatandaşa hizmet etmeyeceğim demenin dünyaya zar edilmesidir. Dolayısıyla biz vatandaşlarımızla Allah’ın izniyle kere yürümeye bitmeme edeceğiz. Onlara hizmet etmeye bitmeme edeceğiz. Sunu sunturlu işleri tığ belediyelerimizde, ikbal belediyeciliğiyle namına getireceğiz ve yeniden söylüyorum; Belediyecilik elbet yapılır bürümek isteyen, alelhusus Cumhuriyet Halk Partili uray başkanları gelsinler Bağcılar Belediyesi’ni görüşme etsinler. Başkanımız onlara tıpkısı çay ısmarlar hem birlikte vatandaşla aynı araya gelmiş olurlar diyorum. Ego tekrar emeği güzeşte herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum.?

’10-15 SENE ÖNCE BÖYLE BİR MİLLİ AYAK TOPU TAKIM KURALIM DESELER BİRİLERİ EVET NE LÜZUMLU VAR DERDİ’

SELIM Fırka İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ise ‘Hayatın ne kadar çok alanına mânialı kardeşlerimizi koyarsak o kadar çok başarıyı birlikte ülkemiz yerine, milletimiz namına özürlü kardeşlerimiz eliyle gerçekleştirileceğini da görmüş olduk. Yani 10-15 yil önceki hakeza bire bir milli ayak topu mızıka kuralım deseler birileri ya hangi gerek var derdi. İşte DÜRÜST Tümen yaklaşımı, cumhurbaşkanımızın engelli kardeşlerimiz yerine yaklaşımı hayatın rastgele alanında var olacaklar, devletimiz bütün arkalarında olacak yaklaşımıyla bugün dünya şampiyonu milli takımımız var, acun şampiyonu sporcularımız var’ dedi.

Share: