Bakan Süleyman Soylu kırım kabil kazanın yaşandığı Mardin’e gitti: İhmal, garaz rastgele neyse ortaya çıkarılacaktır

Mardin’in Derik ilçesinde meydana mevrut kazada freni boşalan tır önündeki 2 araca çarptıktan sonraları takla attı. Kazazedelere arkalama fail görevliler ile yakınlarda toplanan vatandaşlara de arkadan mevrut bambaşka aynı tır çarptı. Fert pazarının yaşandığı kazada aralarında çocukların üstelik bulunduğu 20 hayat hayatını kaybetti, 6’sı aheste 26 can yaralandı.

BAKAN SOYLU BÖLGEDE

Katliam kabilinden ilçe sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat bölgeye gitti. Ölenlerin ailelerine ve yakınlarına sabır dileyen Icra Vekili Soylu, “Bizde burada sabaha büyüklüğünde hem kazaya faktör veren sürecin bittabi olduğunu ve hem de bu konuda kimin ihmali varsa belirleme edeceğiz. Olayı bilcümle yönleriyle birlikte soruşturulmaktadır. İhmal, uğur gelişigüzel neyse ortaya çıkartılacaktır. Tanrı hakeza bir sonuçla bizi bire bir henüz sınav etmesin diyoruz” dedi.

TIR ŞOFÖRLERİ GÖZALTINDA

Kaza da sonuç durumu dahi paylaşan Nazır Aristokrat, “Burada de evvel kazaya engelleme eden benzeri polisimiz martir oldu. Böylece 20 vatandaşımız hayatını kaybetti” ifadelerini kullandı. Nazır Soylu, hastanede otama altında olan 2 şoförün gözaltına alındığını söyledi.

ADLİ TAHKİKAT BAŞLATILDI

Öte yandan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Mardin’deki kazayla ilgili Derik Cumhuriyet Başsavcılığınca adli anket başlatıldığını bildirdi. Nazır Bozdağ, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada “Mardin Derik İlçesinde meydana gelen dramatik trafik kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Tanrı’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Gaileli vatandaşlarımıza ivedi şifalar diliyorum. Derik Cumhuriyet Başsavcılığı vasıtasıyla adlî anket başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.Share: