Bahir Yücel’den AKP’ye ‘Atatürk’süz 9 Eylül Kutlaması’ Tepkisi: “İzmir, Tayyip Erdoğan ve Şürekasına Derbent Vermez”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AKP İzmir İl Başkanlığı ve İl Başkanı Asalet Şanlı Sonsuz marifetiyle İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı zımnında paylaşılan görsele aksülamel gösterdi. Hemen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının yer aldığı görseli eleştiren Yücel, ” Mustafa Eksiksizlik Atatürk’süz ve Tayyip Erdoğan görseliyle 9 Eylül’ü kutlamak, birlik da size yakışır. 9 Ilkgüz, Atatürk’süz olanaksız. İzmir, Tayyip Erdoğan ve şürekasına derbent vermez” dedi.

AKP İzmir İl Başkanlığı, zaman sosyal iletişim araçları hesabında, üstünde elden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının vadi aldığı ve “İzmir’in YENGI ile taçlanan kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun” kayıtlı benzeri tebrik kartı görseli paylaştı.

AKP İzmir İl Başkanı Kerem Büyük Sürekli üstelik AKP İzmir İl Başkanlığı’nın bu paylaşımını alıntılayarak, “Yurt ve sembol aşkının vücut bulduğu şehirdir domuzuna İzmir… Hürriyet, istiklal ve istikbalin şehri İzmir’imizin ‘Zafer’ ile taçlanan kurtuluşunun 100. yılı mutlu olsun” paylaşımını yaptı.

Söz konusu paylaşımlara CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel’den tepki geldi. Sosyal iletişim araçları hesabından açıklama fail Yücel, paylaşımda Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının saha almadığına dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Mustafa Eksiksizlik Atatürk’süz ve Tayyip Erdoğan görseliyle 9 Eylül’ü tebrik etmek, birlik dahi size yerinde. Şunu bibi öğrenemediniz. 9 Eylül, Atatürk’süz olmaz. İzmir, Tayyip Erdoğan ve şürekasına geçit vermez.”

Share: