Bafra Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Erol’un silahla yaralanmasıyla ait 8 kontrol

Samsun’de, Bafra Tecim Borsası Başbuğ Yardımcısı Tarık Erol’un silahla yaralanması ve borsa binasının kurşunlanmasıyla ilgili 8 emanet gözaltına alındı.

İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım Şubesi ekipleri, Bafra Ticaret Borsasının kurşunlanması, komutan adayı bile olan kişinin kasten öldürülmesine teşebbüs, intihap vasıtasıyla gelinen bire bir amme görevine aday olmamaya müteveccih cebir veya tehdit kullanılması, isteyerek yaralama ve yıldırma suçlarının, elebaşılığını E.D’nin yaptığı yanlışlık örgütü yoluyla işlendiğini belirleme etti.

Samsun’un Bafra ilçesi ile Trabzon’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda teşkilat sergerde ve yöneticisinin aralarında bulunduğu 8 suratsız gözaltına alındı.

Operasyonda şüphelilerin eğleşme ve aksiyon yerlerinde yapılan aramada 3 ruhsatsız av tüfeği, aynı tabanca, 89 hartuç, 178 tabanca mermisi, 2 şarjör, 2 kurusıkı tabanca ve haddinden fazla sayıda çek, hisse senedi ve banka dekontu ele geçirildi.

Şüpheliler, emniyete götürüldü.

Bafra Tecim Borsası binasına 24 Ağustos’ta pompalı tüfekle ızdırap küşade, binanın camlarında hasar meydana gelmiş, 29 Eylül’üstelik üstelik silahlı atak planlı Erol yaralanmıştı.

Share: