Babasını 20 bıçak darbesiyle öldüren zanlının evvel ifadesi ortaya çıktı

İzmir’in Buca ilçesinde kimyasal tedavi tedavisi gören babasını bıçaklayarak öldüren zanlının ilk ifadesinde, babasının ölen annesi ve ablası için konuştuğu üzere babasını öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Babasını 20 yerinden bıçaklayarak öldüren zanlının daha sonradan polis merkezine giderek cinayeti işlediğini itiraf ettiği ortaya çıktı.

Olay ilçeye sınırlı Adatepe Mahallesi 24 sokakta mevcut bağımsız bire bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak A.V. (26), Şirinyer Polis Merkezi Amirliğine her an, babası Kazım Vurgun’u (68) öldürdüğünü söyledi. A.V.’nin itirafı üzerine eve revan polis güçleri ekipleri, Kazım Vurgun’u kanlar içerisinde beniz üstü hareketsiz yatarken buldu. Afiyet ekipleri yoluyla yapılan incelemede ise Vurgun’un hamil altında ve sırtında 20 bıçak darbesi olduğu, bahtsız adamın hayatını kaybettiği belirlendi.

Ölen annesi ve ablası üzerine konuştuğu için delilik getirmiş

Olay Yeri İnceleme ekipleri ile savcının incelemelerinin peşi sıra Vurgun’un donmuş bedeni İzmir Adli Tababet Kurumu morguna kaldırıldı. Vurgun’un ölümünün peşi sıra gözaltına alınan kaba oğul A.V.’nin emniyetteki evvel ifadesinde, babası ile 10 yıldır görüşmediğini, 6 kamer önce barıştıklarını ve bugün çarkıt konulardan bahsederken babası Kazım Vurgun’un, A.V.’nin annesi ve ablası hakkında yara konuştuğunu duyduğu amacıyla delilik getirdiğini bu esnada babasını bıçaklayarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Kaknem, işlemleri üzere Güvenlik Büro Müdürlüğü Kıya Kürsü Amirliğine irsal edildi.

Öte yandan oğlu aracılığıyla bıçaklanarak maktul Kazım Vurgun’un ayrımsız süredir amansız hastalık hastası olduğu ve kimyasal tedavi tedavisi görebilmek üzere benzeri hafta geçmiş hastaneye mail tıpkısı eve taşınarak bir tane başına yaşadığı öğrenildi. Olayla ilişkin başlatılan soruşturma sürüyor. – İZMİR

Share: