Babadan yadırgatıcı iddialar: Bebeğimizi ağzına peçete koyup öldürdü

Gaziantep’te dinç İsmail Panoğlu 5 yıl evvel evlendiği R.P.’nin psikolojisinin gür olmadığını söyleyerek, önce çocuğunun eşi aracılığıyla öldürüldüğünü argüman etti. Geriye kalan 2 çocuğunun hayatından bulut ettiğini belirten İsmail Panoğlu, boşanma davasının sürdüğü eşi R.P.’nin önce bebeğini doğumdan bilahare ağzına peşkir tıkayarak öldürdüğünü ileri sürdü. Panoğlu, metrukiyet aşamasındaki karısının kastan adam katil suçundan yargılandığını ifade etti.

“BILE BILE KANLI SUÇUNDAN YARGILANIYOR”

Panoğlu, “2017 yılında evlendik, tıpkı sene içerisinde R.P. ile tek çocuğumuz oldu. Evlendiğimiz sıralarda evde tevellüt yaptı ve annesi R.P. çocuğumuzu öldürmeye çalıştı. Ağzına peşkir koyup sonradan da poşete koymuş. Cağ sobasının kenarına koyuyor çocuğu. ‘Çocuğunu Kasten Öldürme’ suçundan kendisi yargılanıyor” dedi.

“ELİMDE DELİLLER VAR”

Panoğlu, karısının apayrı biriyle kendisini aldattığını ve süreçte hayatta bulunan 2 çocuğuna daim momentum uyguladığını kanıt etti. Annenin henüz geçmiş uyguladığı hüküm zımnında savcılığın çocukları kendisine verdiğini, ahir mahkemede ise yaşı nedeniyle yine karısı R.P.’ye verildiğini anlatan cet, çocukların hayatından keder ettiğini vurgulayarak, “Çocuğu namevcut etmeye çalışıyorlar ailesi ile gelişigüzel kızımı aldım Cumartesi haset annesi çarpma etmiş. Elimde ki delilerde görüntüler mevcut çocuğumun bacakları elleri herhangi bir yeri mosmor ve şeş kamer evvel çocuğuna yine ivinti uyguladı. Çocuğun burunun konusunda tırnağını geçiriyor. Delilerin bütünü kâin ve şikayete bulunduğum evraklar ve çarpma ettiğine dair raporları var. Savcı babaya verilmesini istemiş amma bilgili anneye veriyor. Müddeiumumi ise babaya verilisin’ diyor çocuğumun fert tehlikesiz yoktur. Tıpkı dakika evvel bana tasdik edilmesini istiyorum. Dayısı A.K. çocuğa bıçak çekmiş çocuğumun seçkin duygusal güvenliği yok. Şu dakika kızım D.P. benim yanımda D.P.’nin dahi tıpkı an geçmiş alınmasını istiyorum. Yetkililere sesleniyorum çocuğumu ölünce mi alacağım ayrımsız ağababa ne yapsın henüz. Çocuğumu koruduğum üzere ego suçlanıyorum. Bu bala yalnız benim değil devletinde çocuğu. İlk çocuğumuzu öldürdü, bunu birlikte öldüreceğini söylüyor R.P elimde delilerde mevcut. Şu anda benzeri çocuğum vardı, annesi ilkini öldürdü. Kızım D.P.’nin üstelik tarafıma teslim edilmesini istiyorum” diye niteleyerek konuştu.

Metrukiyet davası süren karısı R.P’nin cıvıl cıvıl bir evde kaldığını ve çocuklara bakacak durumu bulunmadığını anlatan İsmail Panoğlu, D.P.’yi ise 6 ay ilk annesinin yaraladığını bu nedenle kendisi verildiğini kaydetti. Panoğlu, karısının kendisini yeğeni ile aldattığını ve yaptığı baskında ikisini aksi ayrımsız şekilde yakaladığını anlatarak, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

“ÇOCUKLARIM ŞİDDETTEN KURTULMALI”

İsmail Panoğlu’nun sevgili sürecinde ailenin avukatı olan Muhammed Burak Aslan, hem çiftin boşanması hem çocuklara geçerli gayret hem de Yargıtay’üstelik kâin düşünülerek eş kanlı suçları ile ilgilendiren mahkemelerden stabil kararı beklediklerini belirterek, “İsmail, R.P. ile birlikte dünyaevi yaşıyorlar. Bu hanelik neticesinde 2 devam yan yana çocukları var D.P. ve D.P. adında ve onun dışında aynı çocukları henüz oluyor. Asıl ve ailesi aracılığıyla öldürüldüğüne ilgilendiren Gaziantep Ceza Mahkemesinde yargılaması bitmeme ediyor. Bu usa vurma neticesinde R.P. ceza alıyor bu ceza şu anda Yargıtay’dahi. Mukannen tıpkısı ceza fakat haddinden fazla ciddi deliler olduğu gerekçesi ile Mıntıka Adalet Mahkemesi bu ceza konfirme durumda. Metrukiyet davası açıldıktan sonraları İsmail Panoğlu bizden arkalama istedi. Haziran ayında çocuklara yapılan benzeri çarpma girişimi sonucu soruşturma başlatıldı. Soruşturma dosyası bile devam ederken 10 Aralık’ta İsmail Panoğlu alay malay çocuğunu konuşma için annenin izini ile alıyor. Çocuğun boyunda vücudunda zedelenmek izlerine rastlanmış. Mevcut zedelenmek izleri sebebi ile Dr. Ersin Aslan Terbiye ve Araştırma Hastanesinden zedelenmek raporu alınarak Gaziantep Cumhuriyet Altını Başsavcılığından yanlışlık duyurusunda bulunduk. Dosyanın mevcut açık şuan da savcılıkta işlemlerimiz devam ediyor. Ancak boşanma davası devam ederken mahkemeli annenin müvekkilimizin yeğeni ile benzeri evde kocasını aldattığı müvekkilimiz yeğeni S.Ç.’nın şahsen beyanları ile itiraf ettiği tespit edilmiştir. Şu anda kâin yargılama devam ederken çocukların hayatından, ruhsal, ruh bilimi sağlığından bulut ediyoruz. Bununla ilgilide mahkemeye taleplerimiz ilettik. Dilek sonuçlarını beklemekteyiz. Müddeiumumilik sürecini üstelik izleme ediyoruz. Sunma gücük sürede çocukların bu pres hayat şartlarında annenin vermiş olduğu şiddetten tıpkı dakika önceki kurtulması amacıyla bekliyoruz” dedi.

“DULDA ALTINA DAHI ALINABİLİRLER”

Ata İsmail Panoğlu’nun çocuklarının hayatından bulut ettiğini hatırlatan Avukat Arslan, çocukların evet babaya verilmesini evet üstelik koruma altına alınmasını istekle, “Özlük aralarında bazen yazışmaları var İsmail’in da bu sürede psikolojisi etkilendi. Düpedüz mahkeme daha geçmiş yan yana çocuğun tarafımıza verilmesini bire bir için değişmeyen vardı. Fakat çocuğu tekrardan anneye verdiler. Murafaa çocuğun yaşını dikkate alarak bu kararı veriyor. Ancak bulunan dosyaları tekrardan rica ettik. Bu proses devam ediyor bu sürecin bitmeme etmesi üzere elimizden gelen seçme şeyi yapıyoruz. Bulunan yargılanmanın teferruatlı sürmesi nedeni ile dahi bu şu anda ortaya hamiş değil ancak tığ beyanlarımızda bile 28. Gaziantep Ukubet Mahkemesinin kararını ve Gaziantep Tehlikeli Ukubet Mahkemesinin kararını dosyaya ilettik. Şu anda dosyaya anne numaralarını birlikte verdik. Fakat dediğimiz gibi süreçte müvekkilimizde haddinden fazla etkilendi amacıyla müvekkilimizin birlikte füru yönünden kâh çekinceleri oluyor. Fakat imdi torunlar yapılan sürat açığa isabet durumda çocuğu şu anda kâin muattal ile savcılık makamı üstelik polis güçleri nezdinde babaya verdi. Ancak ev mahkemesinin bu yönde ayrımsız kararı yok. Yer gelişmemiş sürede çocuğu babaya veya koruma altına devletin ilişkin kurumlarına teslim etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

ÇOCUKLARIN İFADESİ TERBIYECI EŞLİĞİNDE ALINACAK

Annesinden hüküm gördüğü ve babasında eğlenmek istediği istikbal sürülen D.P.’nin yaşının oldukça olması dolayısıyla pedegog eşliğinde ifadesi alınacağını kaydeden Avukat Arslan, pedegog olmadığı gerekçesiyle ifadenin elan alınamadığını kaydetti. Arslan, “Henüz evvel tığ çocuğu yüz kere dinletmek istedik en son müvekkilimizin gidip suç duyurusunda bulunduğu ve dosyada çocuk bilimci olmadığı gerekçesi ile çocuğun dinlenmediği söylendi. Bulunan halinde ki şuan yavru elhak ağlıyor. Annesine gitmek istemiyor ayrıca kardeşi D.’ın de annesinden alınmasını istiyor. Bu süreçte pedolog olmadığı gerekçesi ile çocuğu dinletemedik fakat baba dinletildi. Çocuğun dinletilmesini sağlayıp yer kısa sürede davanın sonuçlanmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Share: