AYESOB Başkanı Künkcü: “Esnafa itimat desteği paketinden memnunuz”

Işıklı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Ali Künkcü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında gerçekleştirdiği açıklama de ürem oranlarının düşmesi ve cesaret limitlerinin yükseltilmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’da gerçekleştirdiği bakanlar kurulu toplantısının peşi sıra ‘esnafa güven desteği’ başlığı ile duyurduğu paketten kıvançlı olduklarını tabir eden Künkcü, “SGK ve algı affı beklentimizde sonuca ulaşacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Künkcü açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız eliyle açıklayan ‘esnafa cesaret desteği’ paketinden az çok memnunuz. Esnaflarımız 60 ay vadeyle ve yüzdelik 7,5 nema oranıyla 100 bin teklik krediden istifade edebilecek. Faizlerin düşürülerek yüzde 7,5 seviyesine indirilmesi ve Esnaf Kefillik Kredi Kooperatifleri tarafından verilen kredilerin üst limitlerinin 500 bin liraya çıkartılması, iş yeri edindirme ve vasıta kredisi limitlerinin birlikte 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya çıkartılması konusu dahi bizleri mutlu etti. İnşallah önümüzdeki süreçte sicil affı, rüşvet affı ve SGK affı üstüne üstelik beklentimizin sonucuna ulaşırız” dedi. – AYDIN

Share: