Aydınlı Çelebi Karataş, Türkiye Şampiyonu oldu

Görgülü’ın yetiştirdiği sporculardan olan Çelebi Karataş, geçtiğimiz dolaşma Konya’birlikte planlı Minikler Türkiye Halter Şampiyonası’dan birincilikle döndü.

Konya’nın Akşehir ilçesinin karı sahipliğini yaptığı Minikler Türkiye Halter Şampiyonası, bitiş müsabakalarının ardından sona erdi. Müthiş mücadeleye hayalet olan şampiyonada, erkeklerde ve kadınlarda gerçekleştirilen performansların sonunda liyakatli olan sporculara madalyaları dağıtıldı. Geleceğin milli boksörlerinin altyapısının oluşturulduğu şampiyonaya 20 ilden 115 sporcu katıldı.

Minikler Türkiye Halter Şampiyonası’dahi Kültürlü’ı ise 2 sporcu temaşa etti. Aydınlı sporcular şampiyonayı 2 madalya ile tamamladı. Çekişmeli müsabakalara sahne olan şampiyonaya kaşe vuran Aydınlı sporculardan Çelebi Karataş, 35 kilo erkeklerde Türkiye Birincisi, Ziyalı Eleman ise 56 kilogram erkeklerde Türkiye Üçüncüsü oldu. Dereceye giren sporculara madalyaları şampiyonayı izleyen protokol yoluyla verildi.

“Çocuklarımız gani yerlere gelecek”

Halter Milli Mızıka Antrenörü Meliha Sarıkoca; “Entelektüel’ı dubara fail bu sporcularımız Kocagür Mahallesi’nde oturuyorlar ve orada okulun bahçesinde antrenmanlarımızı yapıyoruz. Valimizin ve Toyluk Spor İl Müdürlüğümüzün destekleriyle hayata geçirilen proje çerçevesinde çocuklarımızı haltere başlattık. Çocuklarımızın haltere başlayalı 6-7 ay büyüklüğünde oldu ve bu kadar bodur sürede şişman sükse elde ettiler. Geleceğimiz olan bu dallar adi çok başarılılar. Tabiki ayrımsız sponsor veya destek bulabilirse, bu çocuklarımız elan iyi yerlere gelebilir. Şu anda sadece Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Nazilli Belediyesi bizi destekliyor. Sadece Nazilli Belediyesi’nin vermiş olduğu destek ile sporcularımızı şampiyonalara getirip götürebiliyoruz. beraber yeryüzü iri destekçilerimizden birisi üstelik milletvekilimiz Irade Posacı. Herhangi Bir zaman yanımızda oldu. Desteklerinden kontekst Valimiz Hüseyin Aksoy başta tutmak üzere bilcümle destekçilerimize çok teşekkürname ediyorum. Çocuklarımızın şampiyonaya hazırlanmasında balaban ulama sağlayıcı Yardımcı Antrenör Emine Tunç’a de teşekkürname ederim” dedi. – AYDIN

Share: