Aydın yöntem haberi: Komutan Vekili Aydın’dan esnaf ziyareti

Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili İhsan Emre Ziyalı, esnafı görüşme ederek sıkıntılarını dinledi.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Komutan Vekili İhsan Emre Entelektüel, mahalle ziyaretlerinin beraberinde kaymakamlık merkezinde mevcut esnafla da sıkça ayrımsız araya gelerek, irade ve önerileri yerinde dinlemeye bitmeme ediyor.

İlçenin yeryüzü bunaltıcı sokaklarından biri olan Konferans Sokağı’na giderek esnafı konuşma fail Komutan Vekili Görgülü, esnafın sıkıntılarını dinledi. Vatandaşların yaşayış ve güvenliğini düşündükleri kabil esnafın dahi sıkıntılarına hal yolları aradıklarını kaydeden Entelektüel, “Elimizden geldiğince iyice işler yaparak halkımızın memnuniyetini kazanmaya çalışıyoruz. Bu yıl ilçemize ayar katacak spor merkezleri, kenar bandı, atletizm pisti ve evlendirme sarayı gibi birçok projemizi yılsonuna doğru hemşehrilerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra enfrastrüktür ve yıpranmamış kere küşat çalışmalarımız alçak bir şekilde bitmeme ediyor. Bu çerçevede ilçemize 45 kilometrelik eskimemiş misil güzergahı kazandırdık. 100 bin metrekare asfalt çalışması yaptık. İlçe merkezindeki birçok ana yol ve sokağımızda el restorasyon ve onarım çalışmaları yürüttük. Bu çalışmalar sezon sonuna kadar devam edecek. Ilçe ve belediye olarak hemşehrilerimizin huzuru üzere faaliyetlerimize bitmeme edeceğiz” dedi.

Sanat Sokağı esnafı dahi yapılan çalışmalardan belde Ilçebay ve Şehremaneti Komutan Vekili Aydınlık’a teşekkürlerini ilettiler. – VAN

Share: