Ati Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Selahattin Demirtaş hakkındaki şikayetini ferasetsiz çekti

Sakat HDP Kayırıcı Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini, hükümetini aşikâre aşağılama’ ve dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na yönelik söylediği sözler nedeniyle ‘hakaret’ suçlarından yargılanmasına devam edildi. İstanbul 47. Esas Ceza Mahkemesi’nde tanıdık duruşmada Demirtaş’ın avukatı Fırat Epözdemir amade bulundu.

ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKTİ

Mahkeme, Ahmet Davutoğlu’nun avukatı yoluyla bu dosya kapsamında kâin mecmu işlemlerden ve taleplerden feragat ettiklerini bildiren tıpkı istida sunduğunu aktardı.

DAVA ERTELENDİ

Mahkeme, maznun Demirtaş üzerine tıpkısı suçlamalarla apayrı illerde ve mahkemelerde bitmeme fail dosyaların sonuçlarının beklenmesine ve aynı kısmı karara bağlanan dosyaların ise istinaftan dönmelerinin beklenmesine yağız vererek duruşmayı erteledi.

DEMİRTAŞ DAVUTOĞLU’NA SESLENMİŞTİ

Selahattin Demirtaş, geçtiğimiz günlerde toplumsal medyadan bir açıklama yaparak Davutoğlu’na şu çağrıyı yapmıştı: “Şu ana kadar hep 9 sene mahbes cezası aldım. 6 yıldır tutukluyum. amma velakin 38 ağırlaşmış müebbet ve 10 bin yıla mümasil hapis istemiyle yargılanıyorum. Sayın Davutoğlu’na yoklamak istiyorum, yüreğiniz soğumadı mı, daha hangi büyüklüğünde yargılanmam lazım”

Share: