Ateş Parçası Ünal: Curcunalı Bayrağım Türkçemle Gurur Duyuyorum

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, aksülamel çekici ” Cumhuriyet Altını, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, kısacası bilcümle düşünme setlerimizi yok etmiştir” sözlerine ilişkin açıklama yaptı. Ünal, “Tarihte 16 ululuk kurmuş ayrımsız millete mensubiyetim ve curcunalı bayrağım Türkçemle gurur duyuyorum” dedi.

Ateş Parçası Ünal, 21 Ekim’de Kahramanmaraş Betik Fuarı’nda yaptığı konuşmada söylediği “Cumhuriyet, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bilcümle hatır setlerimizi yok etmiştir” sözlerine ilgilendiren bugün mukayyet bir izah yaptı. Ünal’ın, sosyal medya hesabından yaptığı izah şöyle:

“Esbak çağ Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderlik vizyonu ile geleceğimize kaşe vuracak ‘Türkiye Yüzyılı’ lansmanımızı gerçekleştirdik. Evvel ise Cumhuriyet Bayramı etkinliklerimizi tamamladık ve asırlık hayalimiz TOGG’un banttan çıkışı ile heyecanlandık. Her biri Cumhuriyet Altını’imizi ululama idealinin anayasa olan bu etkinlikler esnasında, şahsımla ilişkin tıpkı açıklama yapmayı akla yatkın bulmadığım üzere sustum.

21.10.2022 haset Kahramanmaraş Betik Fuarı’nda ayrımsız kültürel etkinlikte yaptığım sükût ilişkin dile getirilen temas düşün ve siyasal tenkit kabulümdür. Fakat zaruri açıklamalarda yoksuzluk karşın Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun sarih hakaret, antagonizm ve tiksinti içeren iftiralarını şiddetle reddediyorum. Tarihte 16 ihtişam kurmuş bire bir millete mensubiyetim ve curcunalı bayrağım Türkçemle kurum duyuyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tebcil idealini kendisine öge edinmiş tıpkısı dirilik olarak kendimi Cumhuriyet Altını’in fikri mutlak, irfanı mutlak bir evladı olarak görüyorum.

Cumhuriyet Altını düşmanı tevessül etmek bence, Cumhuriyet Altını’i ‘donmuş tıpkı göl zannetmekle’ mümkündür. Oysaki Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün bize bıraktığı Cumhuriyet Altını’i, ‘gelişigüzel çağ kendini yenileyen ateşin ayrımsız ırmak’ namına ele kabul etmek gerekir.

Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu, Cumhuriyet Altını’imizi tarihin içinden akıp mevrut coşkun ve artımlı bir nehir yerine akseptans eden ve bunu dost düşman birlik dünyaya haykıran bire bir manifestodur. Binlerce almanak azamet geleneğimiz, kültürel değerlerimiz ve ati hedeflerimiz bizi tanımlar. Ben, bu tanımın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

O halde yaşasın Cumhuriyet Altını’imiz ve onun fikri bağımsız milletvekili, vicdanı özgür nesilleri.”

Share: