Atakaş Hatayspor-Gaziantep FK maçının peşi sıra

Spor Makat Süper Lig’in 3. haftasında deplasmanda Atakaş Hatayspor’u 2-1 yenen Gaziantep FK’nin beceri direktörü Erol Bulut, “İyi oynamadığımız benzeri maçtan 3 puan aldık, mücadelelerinden periferi futbolcularımı kutlama ediyorum.” dedi.

Bulut, maçın peşi sıra planlı matbuat toplantısında, Hatayspor uğrunda dolgunca oynamadıkları tıpkısı maçı kazanmayı bildiklerini söyledi.

Maça istedikleri doğrultuda başladıklarını belirten Keder, golü attıktan sonradan tümü rakibe bırakarak defansa çekildiklerini söyledi.

İkinci yarıda golü yediklerini ve 1-1’den sonra toparladıklarını anlatan Bulut, “Yakaladığımız ikinci gol bize umut verdi. Hatta 2-1’den bilahare yakaladığımız pozisyonlarla 3-1 yapabilirdik ve maçı bitirebilirdik. Geçen hafta üstelik söylemiştim yakaladığınız pozisyonları daha ongun değerlendirmemiz geçişsiz. Zaman bile yakaladığımız pozisyonları biraz daha ferah değerlendirmiş olsaydık 3-1 yaparak daha abat bire bir duruma gelebilirdik. İyi oynamadığımız bire bir maçtan 3 nokta aldık, mücadelelerinden belde futbolcularımı tebrik kartı ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Yanık bire bir günde biraz olsun yüzümüz galibiyetten belde güldü”

Sorulan istifham üzerine Gaziantep ve Mardin’dahi yaşanan trafik kazalarına değinen Keder, yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Kazaların dikkatsizlikten kaynaklandığını aktaran Endişe, “Söylenecek benzeri husus namevcut. Üzüntülü aynı günde biraz olsun yüzümüz galibiyetten periferi güldü. İstemediğimiz olaylar yaşıyoruz amma bu hayatta maatteessüf var. Geride kalanlar hayata beklemek, boğuşmak zorunda.” değerlendirmesinde bulundu.

Atakaş Hatayspor-Gaziantep FK maçının peşi sıra

Atakaş Hatayspor Teknik Sorumlusu Cevdet Göç:

“Bu büyüklüğünde süssüz hatalar olmamalı”

Spor Küfe Süper Lig’in 3. haftasında özlük sahasında Gaziantep FK’ya 2-1 yenilen Atakaş Hatayspor’un beceri sorumlusu Cevdet Barhana, görgüsüz hataları fazla yaptıklarını söyledi.

Barhana, maçın arkası sıra planlı basın toplantısında, yenilgiden dünya üzgün olduklarını dile getirdi.

Kazanmak üzere planlar yapıp, çalıştıkları bire bir maçta goller yediklerini tamlayan Göç, futbolda bunların olduğunu belirterek, “dile getirdi.

Ataklar yaptıklarını ve pozisyonlar kaçırdıklarını anlatan Kafile, “Bu kadar çarpık çurpuk hatalar olmamalı. İstatistiklere baktığımız zaman 72’ye 28 gibi topla oynama oranı var ama futbolda her madde sayımlama değil. Biz şundan mutluyuz. Baziçe kendisine gelişmeye bitmeme ediyoruz. İyi oynadığımızı düşünüyoruz. Biraz elan akıbet vuruşlarda ihtimal bizimde çıktı ahit ayırıp çalışmamız gerekecek. Oyunumuzun üzerine koymamız gerekiyor. Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, rakibimizi dahi tebrik kartı ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: