Asude şehir Vize, 2 değişik rekor denemesi amacıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurdu

Trakya’nın ıhlamur ıtırlı ilçesi yerine tanımlanan ve asude şehirler ağında bulunan Kırklareli’nin Vize ilçesinde 2 farklı kategoride rekor denemesi olmak üzere Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuru yapıldı.

Ara Sınav Milli Terbiye Müdürü Recep Akdemir, Çakıllı Belediyesi işbirliğinde ilçeye başmaklık ıhlamur ağaçlarını elan çok neşelendirmek ve tescil geçmek hesabına rekor denemesi yapacaklarını belirtti.

Proje kapsamda ati sene, 2023 öğrenci ile Çakıllı yer yolu kenarına 2023 skor ıhlamur fidanı inşa etmek ve 2023 mektepli ile ıhlamur çayı içerek rekor kırmak istediklerini aktaran Akdemir, bu kapsamda Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuruda bulunduklarını kaydetti.

Ara Sınav’nin doğa ve ekin hazineleriyle ayn doldurduğunu ifade fail Akdemir, “Etrafı ıhlamur ağaçlarıyla çevrili ve her sokağında ıhlamur kokusunu hissedebileceğiniz Kırklareli’nin Vize ilçesinde İlçe Milli Terbiye Müdürlüğü tarafından yöre halkında farkındalık ihdas etmek ve ‘Ara Sınav Ihlamuru’nu dünyaya duyurmak hesabına iki ayrımlı proje ürettik. Proje ekibinde görevli öğretmenlerimize ve bize bindi veren Çakıllı Belediye Reisi Mehmet Bayram’a teşekkür ediyorum.” diyerek konuştu.

Share: