Ardahan haberi | Ardahan Valisi Öner, Türkgözü Gümrük Kapısı’ndaki inşaat çalışmalarını inceledi Açıklaması

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Gürcistan’a açılan Türkgözü Gümrük Kapısı’nın yeniden modernizasyonu kapsamında düzenlenen çalışmaları inceledi.

Türkiye ile Gürcistan arasındaki Türkgözü Gümrük Kapısı’nın modernizesi üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince geçen sene başlatılan yapım çalışmaları devam ediyor.

Çift methal çıkışlı gümrük binalarının birlikte aşevi, eş mağazası ve personel lojmanlarının de saha alacağı çizi kapısı, serencam teknolojik imkanlarla donatılacak.

Gelecek yılın ortalarında tamamlanması planlanan çalışmaların denetiminde Vali Öner’e, Kaçkar Gümrük ve Tecim Toprak Müdürü Recep Bilgin ve ilgililer zevcelik etti.

Vali Öner, burada yaptığı açıklamada, Türkgözü Gümrük Kapısı’nın Ardahan üzerinden Mutedil Asya ve Kafkaslar’a açılan Türkiye’nin önemli tıpkısı kapısı olacağını bildirdi.

Süreci yerinde esermek için geldiklerini tamlayan Öner, şunları kaydetti:

“Çalışmalar acul aynı şekilde bitmeme ediyor. İnşallah icraat tamamlandığında Türkgözü Kapımız, ilkin tecim ile uğraşan vatandaşlarımıza ve haricen ülkemize gelecek olan turistlere daha gür ve elan birinci sınıf bakım verecektir. Çağcıl benzeri bap haline dönüşecek Türkgözü Kapımız, tıpkısı zamanda ülkemizin ticari faaliyetlerden elde ettiği ilişik değerini bile arttıracaktır.”

Share: