Arabozan tedavisinde mergup yerel uygulayım bilimi, yüzdelik 96’ya büyüklüğünde başarı sağlıyor

Dünya Fleboloji Kongresi (UIP), 12-16 Ilkgüz tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda başladı. Venöz emraz ve tedavisinde geçer teknolojilerin tanıtıldığı ve konuşulduğu kongrede oyunbozan tedavisinde kullanılan evcil uygulayım bilimi ‘Turkish Glue’ yöntemi özen calip konulardan biri oldu. Kongreye katılan Sağlık Federasyonu Başkanı Raşit Faal, bu yöntemle oyunbozan tedavisinde yüzde 96 oranında başarı elde edildiğini söyledi.

Venöz emraz ve tedavisinde makbul teknolojilerin tanıtıldığı ve konuşulduğu Acun Fleboloji Kongresi’nde oyunbozan tedavisinde geçer not yerli uygulayım bilimi “Turkish Glue”, kongrenin dikkat çekici konularından biri oldu. Bu yöntemle tedavinin süresinin vahim anlamda kısaldığı ve otama oranının yüzde 96’ya büyüklüğünde ulaştığı öğrenildi.

50’nin üstünde ülkeden 246 celse başkanı, konuşmacı ve haddinden fazla sayıda katılımcının geldiği kongrede venöz hastalıklarla ait son teknolojiler ve yapılan çalışmalar konuşuldu. Kongrenin ayrımsız zamanda diamond sponsoru olan INVAMED Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Zihayat, geliştirilen yerli teknolojiler yardımıyla varisin artık bodur sürede yapılabilecek tıpkı tedavi haline geldiğini ve “Turkish Glue” yöntemiyle yüzdelik 96 oranında kırıcı ayrımsız orana ulaşıldığını söyledi.

“VARİS ÖĞLE VAKTI ARASINDA YAPILABİLECEK BİR TEDAVİ HALİNE GELDİ”

Domestik teknolojilerle gerçekleştirilen VenaBlock (Turkish Glue) yardımıyla varisin öğle ortada üstelik yapılabilecek tıpkı otama haline geldiğini rapor eden Sağlık Federasyonu Başkanı Raşit Işlek, “Bugün, 19’uncu Uluslararası Fleboloji Kongresi’ndeyiz. Kongremizde çıktı venöz hastalıklar anlatılmakta. Kongre başkanımız Türk ihtisas huy cerrahisi derneği başkanı Prof Dr.Kürşat Bozkurt önderliğinde bu çalışmalarımızı yapıyoruz. Şu an 50’nin üstünde ülkeden doktorlarla gerekli çalışmaları yapıyoruz. Burada daha çok ülkemizde üretilen yerel ürünleri anlatıyoruz. Burada ordubozan tedavisini tartışıyoruz. Oyunbozan, henüz ilkin çok kanlı tıpkısı ameliyattı. Tıpkısı oyunbozan hastasının berrak cerrahide cerrahi müdahale olduktan sonra 3 bölüm boyunca hastanede kalması gerekiyordu. Ama günümüz şartlarında, Türkiye’de üretilen teknolojiler yardımıyla, “Turkish Glue” yöntemiyle varis daha çok öğle vakti ortada yapılabilecek bire bir otama haline geldi. Kardiyovasküler camiada bu ameliyatlarımız daha çok vazıh ameliyatlar şeklinde değil çok ince kateterler sebebiyle yapılıyor. Bunların teknolojilerini, ilmî kavramlar üzerinden tartışmalarını yapıyoruz” dedi.

“YÜZDE 96’LIK BİR TEDAVİ ETME ORANI”

Geçmiş otama yöntemlerine oranla çokça daha ince sürekli tıpkısı tedavi yöntemi geliştirdiklerini söyleyen Dallı Güllü, “Tığ Türkler çıktı “Turkish Glue” yöntemiyle varisi yüzde 96 oranında, şu anki 5 yıllık sonuçları, otama edebiliyoruz ve 5’inci yılın böylelikle üstelik yüzde 96’lık mehabet bitmeme ediyor. Varisin ülkemizde mevcut haber insanlarıyla geliştirilen bu teknolojiyle haddinden fazla ciddi anlamda, ki yüzdelik 96 da dünyada haddinden fazla faziletli argüman düzeyine ulaşmış bire bir tedavi yöntemi haline geliyor. Varisi bu şekilde uzun devir sonuçlarıyla tedavi etmiş oluyoruz” diye kaydetti.

Venöz hastalıklarla ilişik sonuç teknolojiler ve yapılan icraat konuşulduğu Dünya Fleboloji Kongresi 16 Ilkgüz tarihine kadar devam edecek.

Share: