Antalya haberleri: Malta bayraklı şiddetli geçici gemisi Mein Schiff 6, Antalya’ya çıpa attı

Malta bayraklı lüks palyatif gemisi Mein Schiff 6, Girit Adası Kandiye’den Antalya’ya geldi.

Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, 295 metre uzunluğunda, 98 bin 811 gross titrem ağırlığındaki kruvaziyer gemisini ağırladı. Mein Schiff 6, 2 bin 301 yaya su ve 918 mürettebatı ile limana demirledi. Gemiden inen yolcular Antalya’nın tarihi yerlerini gezerek alışveriş yaptı.

QTerminals Antalya Umumi Müdürü Mutlak Sert, kruvaziyer turizmi açısından ciddi bire bir sene geçirdiklerini belirtti.

Bugüne büyüklüğünde 15 kruvaziyer gemisiyle mevrut 10 bine yakın yolcuyu ağırladıklarını aktaran Anif, şunları kaydetti:

“Sene sonuna büyüklüğünde rezervasyonlar doğrultusunda 38 kruvaziyer gemisiyle kısaca 35 bin yolcuya ulaşacağımızı öngörüyoruz. QTerminals Antalya, liman tesislerinin kapasitesi ve bakım kalitesiyle Akdeniz’üstelik iç ve dış turizm açısından koskocaman bire bir role cemaat. Antalya’yı bulunan potansiyeliyle Gün Doğusu Akdeniz’birlikte eskimemiş bir çağ merkezi haline getiriyoruz. Türkiye’nin evolüsyon potansiyeli bildirme yüksek limanlarından biri olan QTerminals Antalya, İzmir- Sazak arasındaki kısaca 700 bahir mili yan şeridindeki en iri tevhit liman.”

Yılda kısaca 200 bin yolcuya sülale sahipliği işleyen limanda, sâri gemilerine delalet, römorkörcülük, palamar, tahaffuz, düzenlilik, saf su temini ve atık cem hizmetlerinin yanında bagaj işlemleri üstelik dahil kalkışmak için cümle terminal hizmetleri sunulduğunu tamlayan Kaba, mecmu 370 metre uzunluğunda iki kruvaziyer iskelesine ehil limanda, 1830 metrekare palyatif terminali ve kruvaziyer yolcularına hizmet veren 1000 metrekare bagaj alanı bulunduğunu ifade etti.

Share: