Antalya ekonomi haberleri: Kepez’den üreten kadınlara ‘Hanımeli Marketleri’

Dağ Belediyesi, üreten kadınları buluşturan Eş Kooperatiflerinin ürünlerini pazarlayabilecekleri ‘Hanımeli Marketleri’ni Antalya’ya kazandırmaya hazırlanıyor.

Üreten, emeğini iktisadi değere dönüştürmek isteyen kadınları 5 maddelik ‘Karı Kooperatifleri Bindi Paketi’ ile cesaretlendiren Acı Belediyesi, yeni projelerle girişimci kadınlara bindi olmaya hazırlanıyor. Kadın kooperatifleri amacıyla yıpranmamış çalışmalar ortaya koyan Acı Belediyesi, üreten kadınlar üzere ‘Hanımeli Marketleri’ni Antalya’ya kazandırıyor. Karı kooperatiflerinin ürettikleri ürünlerin, Hanımeli Marketleri ile direkt tüketiciyle buluşturulması hedefleniyor. Üreten kadınları bakmak, kooperatifçilik modeli ile henüz de güçlenmesini sağlamak amacıyla yola sâdır Kepez Belediyesi, girişimci kadınların ürünlerini zahmetsiz pazarlayabilecekleri ayrımsız sanal mağazanın de kurulması üstünde çalışmalar yürütüyor.

Acı Belediyesi’nin kuracağı Hanımeli Marketleri ve mevhum düz mağazacılığı ile kadınlar ürettikleri ürünleri olağan yoldan pazarlama imkanı bulabilecekler. Üreten ve ürettiklerini macerasız yoldan satabilen, pazarlayabilen kadınlar çıktı üreterek, hem talih ekonomisine hem üstelik familya ekonomilerine çıktı ulama sağlamış olacaklar.

Dağ’den avrat girişimcilere iri destek

Dağ Belediyesi, üreten kadınlara bindi sunabilmek için evvel etapta 2019 yılında hizmet çatısı altında ‘Avrat Eş Güdüm Merkezi’ni kurdu. Dağ Belediye Reisi Kağan Tütüncü’nün intihap kampanyasındaki 123 proje vaadinden biri olan Karı Koordinasyon Merkezi, bugüne kadar çalışmalarıyla eş girişimcilere gelecek hedeflerinde adeta pusula oldu. Nişan Belediyesi’nin, 5 maddelik Avrat Kooperatifleri Bindi Paketi ise avrat girişimcileri cesaretlendiren en balaban kadem oldu. Eş Kooperatifleri Destek Paketinde meydan düzlük; Girişimci yetişek programları, kooperatif kuruluşlarına bindi, istihsal süreçlerine destek, pazarlama süreçlerine destek ve çalım garantisi verme destekleri girişimci kadınlara kooperatifçilik çatısı altında güçlerini birleştirme imkanı sundu. Bu sene ikincisi planlı Karı Kooperatifleri Festivali ile dahi, Türkiye’nin dört bir tarafındaki avrat girişimciler Antalya’üstelik buluşturuldu. Kepez Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde hizmete kazandıracağı Hanımeli Marketleri ve üzerinde çalışılan sanal mağazacılık ile Antalya’nın üreten kadınları imdi elan birlikte güçlenecek. – ANTALYA

Share: