Ankara’da cürüm örgütüne müteveccih operasyonda 7 çirkin yakalandı

Ankara’da düzme alkollü şarap yapım ve satışı yapan suç örgütüne yönelik operasyonda, haklarında murakabe kararı sunulan 9 zanlıdan 7’si yakalandı.

Alınan bilgiye bakarak, polis ekipleri, cezaevinde mevcut cürüm örgütü sergerde S.Ü’nün eşi F.Ü.’nün çeteyi yönettiği, faaliyetlerini devam ettirdiğini belirleyerek örgüte yönelik düzentileme başlattı.

Ankara Mağrip Cumhuriyet Başsavcılığın koordinesinde, Kaçakçılık Suçlarıyla Uğraş Bölüm Müdürlüğü görevlilerince yanlışlık örgütüne müteveccih 8 ay süresince yapılan maharet ve fiziki takibin peşi sıra senkronik düzenlenen operasyonda, haklarında kontrol kararı sunulan 9 zanlıdan cürüm örgütü sergerde F.Ü. ile A.S.A, M.A, T.A, H.Ü, İ.G. ve M.Ö. gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda, 1118 şişe düzme alkollü şarap, 900 Iitre alkol, 2 bin 59 alkollü bade yapımında makbul im ve 500 yapmacıklı TAPDK bandrolü ele geçirildi.

Zanlıların emniyetteki işlemlerinin devam ettiği, firari 2 zanlının yakalanması amacıyla çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Geçen yıl teşekkül sergerde yakalandı

Ankara Güven Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Şubesi ekipleri, geçen yıl temmuzda diyar genelinde habersizce alkollü içki imal fail ve satan elebaşılığını S.Ü’nün yaptığı yanlışlık örgütüne yönelik say başlatmıştı.

Teknik ve fiziki izlem sonucu, yurda çaktırmadan yollardan girdiği değerlendirilen metil alkol, ispirto ve özge imalat malzemeleriyle “merdiven altı” anlatım edilen yerlerde alkollü şarap imalatı yapıldığı belirlenmişti. Üretilen bu alkollü içkilerin pet şişelere doldurulup eğlendiri, pavyon kabilinden cümbüş yerlerine degaje şekilde satıldığı, esasen bu alkollü içkilerin boş şarap şişelerine dolumu yapılarak kap ve cali TAPDK bandrol yapıştırılmak kanalıyla Kavim ve Çankaya’da cıvıltı gösteren bar, pavyon ve canlılık mekanlarına küresel satıldığı tespit edilmişti.

Operasyonda gözaltına alınan S.Ü, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Share: