Ankara Üniversitesinden öğrencilere çorba ikramı

Ankara Üniversitesi (AÜ) yerleşkelerinde, öğrencilere sabahleyin ve akşam ezanı saatlerinde çorba ikramı yapılmaya başlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 7 öğrenci yurdu ve 7 yerleşkede görevlilerce öğrencilere ücretsiz çorba sunuluyor.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, öğrencilerin eğitimi ve sağlığının kendileri üzere çok bulunmaz olduğunu vurgulayarak, “Bizler de öğrencilerimizin ihtiyaçları noktasında kendilerine rastgele soy desteği sağlamaya hazırız. Aplikasyon noktalarında öğrencilerimizin ısıdam çorbaya ağır ilişki gösterdiklerini gözlemliyoruz. Bu bile bizleri haddinden fazla mutlu ediyor. Tam öğrencilerimize yeni eğitim ve öğrenim döneminde başarılar ve zihin berraklığı diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

AÜ Bilgelik Gökçe Yazın Fakültesi 3. dershane öğrencisi Sude Tiran, hizmetin, güne zinde başlamayı sağladığını belirterek, “Arkadaşlarım de bu çorba tevzi hizmetinden haddinden fazla memnunlar.” dedi.

Eczacılık Fakültesi 3. dershane öğrencisi Eray Kacar ise soğuk Ankara sabahlarında dersten evvel içtikleri çorbanın içlerini ısıttığını dile getirerek, bakım üzere rektörlüğe ve Keyif, Hars ve Spor Daire Başkanlığına teşekkürname etti.

İletişim Fakültesi öğrencisi Songül Yakışan ise Rektör Ünüvar ve emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu uygulama sebebiyle, sabah erken kalkıp okula geldiğimde güne iyicene bire bir sıcak çorbayla koymak motivasyonumu ve okula olan sevgimi artırıyor.” diye konuştu.

Uygulama, terbiye dönemi boyunca belirlenen noktalarda bitmeme edecek.

Share: