Ankara – İzmir uğrunda koygun ilçe! Başpehlivan aheste bakımda hayatta kalma mücadelesi veriyor

Güzeşte saat 22.30 sıralarında, İzmir- Ankara esmer yolu Yedi Ilkgüz Parkı kavşağında meydana gelen kazada Turgutlu’dan İzmir yönüne revan Menderes Bağımsız’ın kullandığı 45 HD 0606 plakalı araba, İzmir yönüne ahit üzere manevra işleyen Sertan Alay (43) yönetimindeki 09 ADV 852 plakalı tıra arkadan çarptı.

VATANDAŞLAR EKİPLERE VERI VERDİ

Çevredekilerin ihbarı üzerine ilçe yerine afiyet, itfaiye ve polis güçleri ekipleri gönderme edildi. Kazada sürücü Menderes Kesin ile Harun Sakil ve Tugay Dinçtürk, araçta sıkışarak yaralandı. İtfaiye ekiplerince sıkıştıkları yerden çıkarılıp, esenlik görevlilerine konfirmasyon edilen yaralılardan Salt ve Ağır Sıklet, Turgutlu Ihtişam Hastanesi’ne, Dinçtürk ise ilçedeki hususi hastaneye kaldırıldı.

BAŞPEHLİVANIN DURUMU KRİTİK

Sağlık durumu nazik olan yaralılardan, 8 Ekim’de memleketi Turgutlu’da planlı Yörük Mehmet Semiz Güreşleri’nde başpehlivanlığa ulaşan Menderes Mutlak, önce müdahalenin ardından Manisa Fehamet Bayar Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi, Tuğgeneral Dinçtürk ise Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Aort diseksiyonu bulunan Salt ile kaburgalarında kırıklar olan ve bellek travması geçirdiği belirlenen Dinçtürk’ün durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Hayati tehlikesi olmayan Güç’in bile hastanedeki tedavisinin sürdüğü ve sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.Öte yandan kazanın peşi sıra polis eliyle gözaltına alınan tır şoförü Sertan Bayram, ifadesi sonrası erkin bırakıldı.

Kaza yerinden kareler;

Share: