Ankara Büyükşehir Belediyesi 27. Devir Bala Meclisi Başvuruları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin bakir dönem başvuruları başladı. 9-14 yaş arası çocukların 29 Ilk Teşrin 2022 tarihine kadar başvuruda bulunabilecekleri Çocuk Meclisi’nin 27. dönüş üyeleri ise 6 Kasım’üstelik gerçekleştirilecek seçimle belirlenecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi eskimemiş aktarılma hazırlıklarına başladı.

Başkentli çocukların, görüşlerini, fikirlerini ve çözüm önerilerini özgürce rapor edebildikleri, başvuru kararı alarak yavru haklarını öğrendikleri Yavru Meclisi’nin bakir devir başvuru süreci başladı.

26 Eylül bakımından başlayan müracaat süreci 29 Teşrinievvel’bile sona erecek ve Bala Meclisi’nin eskimemiş çevrim üyeleri 6 Kasım’dahi gerçekleşecek seçimle belirlenecek.

BAŞVURULAR, 29 EKİM’E KADAR ONLINE KENDISINE YAPILABİLECEK

27. Dolaşma Çocuk Meclisi üyesi koyulmak talip ilk veya ortaokul öğrencisi 9-14 yaş arasındaki torunlar,  ‘https://cocukmeclisibasvuru.ankara.bel.tr/’ adresi üzerinden müracaat yapabilecek.

6 Kasım’dahi gerçekleşecek seçimlerde 150 bakir üyenin belirlenmesinin arkası sıra 27. Ahit Çocuk Meclisi görevine başlayacak.

YORGANCILAR: “ANKARALI ÇOCUKLARIMIZI DEMOKRASİ ŞÖLENİNE BEKLİYORUZ”

Online kendisine başvuruda kâin adaylar, 27. dolaşma üyeliği için 1 dakikayı aşmayacak şekilde kendilerini tanıttıkları ayrımsız video hazırlayarak, abbcocukmeclisi06@gmail.com adresine gönderecek.

Çocuklar intihap gününe büyüklüğünde, Yavru Meclisi’nin instagram sayfasında yayınlanacak videoteyp ile anatomi, esas âdem evladı, meslek, dershane bilgileri, sargı alanları ile meclise girme hedeflerini anlatarak görüş toplamaya çalışacak.

Kadın ve Sülale Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Yorgancılar, Başkentli çocukların Bala Meclisi sayesinde seçilmiş ve seçilme deneyimi yaşayacaklarını belirterek, “Bala Meclisi’mizin 27. dolaşma örgen seçimlerine başlamış bulunmaktayız. 29 Ilk Teşrin tarihine büyüklüğünde namzetlik başvurularınızı online kendisine yapabilirsiniz. 9-14 gözyaşı grubundaki tamam çocuklarımız adaylık başvurusunda bulunabilirler. Tamam Ankaralı çocuklarımızı bu el erki şölenine bekliyoruz” dedi.

Çocuk Meclisi’nde görev almasını istedikleri adaylara fikir çevirmek için cümbüş meşgul ayrımsız intihap atmosferine girecek olan dallar, demokratik benzeri seçim sürecini aşağı yaşta tecrübe etmiş olacak.

6 Kasım’de yapılacak seçimlerin ardından sunma çok oyu toplayan 150 sedir üyesi, çalışmalarını Sıhhiye’deki Yavru Meclisi binasında sürdürmeye başlayacak. Yeni üyeler, çocuk hakları ilkin başlamak amacıyla bala dostu projeler üreterek kent yönetimine hareketli adina iltihak imkanı bulacak.

Daha önce bu deneyimi zinde üyeler, Başkentli çocukları şu sözlerle Bala Meclisi’ne davet etti:

-Mücahit Kader: “Çocuk dostu belediyemizin Bala Meclisi’nde siz da kayran kabul etmek istiyorsanız, kararlar alınırken çocukların da görüşü alınmalı diyorsanız, siz üstelik meclise karışmak üzere başvurunuzu yapın. Bu mecliste elden çocuklar karar alır.”

-Ayşe Beliz Temizer: “Alınacak kararlarda tığ birlikte varız diyen kamu çocukları 27. yılında Büyükşehir Belediyemizin Bala Meclisi üyeliği amacıyla başvurularını yapmaya davet ediyorum.”

-Rüzgar Karaton: “Yavru Meclisi’nde geçen dönme ilk senemdi ve burada haddinden fazla husus kazandım. Onun amacıyla baştan seçimlere katılmaya değişmeyen verdim. 9-14 gözyaşı arasın geçmiş ve ortaokula revan arkadaşlarımızı bu heyecanı yaşamaya çağırma ediyorum. Yavru Meclisi anlatılmaz yaşanır.”

– Harmoni Yetersiz: “Geçen yıl başbuğ yardımcılığı görevine seçilmiştim. Bu yıl de sedir üyesi olmayı haddinden fazla istiyorum ve esasen seçimlere katılacağım. Çocukların sesi doğmak amacıyla çalışan bu mecliste siz bile meydan alabilirsiniz. Başvurunuzu yapın ve siz üstelik bu haddinden fazla güzel deneyimi yaşayın. Haydi, dallar meclise.”

Share: