ANKA’da Mevlana anıldı

Mevlana Celaleddin-i Rumi, Gaziantep Özel SIMURG Hastanesi’nde ney dinletisi eşliğinde gerçekleştirilen semazen gösterisi ile anıldı.

Gaziantep Hususi ANKA Hastanesi’nde, ‘Mevlana Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde ney dinletisi eşliğinde semazen gösterisi gerçekleştirildi. Şifahane girişi ve lobisinde gerçekleşen aktiflik, parasız, hasta yakınları ve şifahane çalışanları tarafından ilgiyle izlendi. ANKA Hastanesi Umum Müdür Yardımcısı Yaşar Ağdağ, ” Mevlana Celaleddin Rumi’nin ahiret yolculuğu yıldönümüne balya mevrut tarihlerde rüşvet edilen Mevlana’nın 749. Vuslat Yıldönümü’nde böyle benzeri etkinlik düzenleyerek düşünceleriyle yüzyıllardır insanlığı etraflıca etkileyen, Türk-İslam düşünürü ve sofi Mevlana’yı anmak istedik. ‘Ya olduğun üzere görün, evet dahi göründüğün kabil ol’ sözleriyle insanlığı dürüstlüğe ve doğruluğa çağıran Mevlana’nın bıraktığı sunu büyük bırakıt, bağlılık ve hoşgörüdür. Huzura ihtiyacımızın arttığı günümüzde seçkin devir sulh, müsamaha ve merbutiyet mesajları veren Mevlana’yı hatırlatmanın balaban olduğuna inanıyoruz. Sevginin bilgili olduğu, arkadaşça geçireceğimiz günlerde bütün bire bir arada olmayı diliyoruz” dedi.

Ney sesi ile rahatladıklarını ve hayat bulduklarını belirten hasta ve rahatsız yakınları ise etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti – GAZİANTEP

Share: