Amasya haberleri: Amasya İl İstihdam ve Mesleki Terbiye Kurulu Toplantısı yapıldı

Amasya İl İstihdam ve Mesleki Terbiye Müesses toplantısı, Vali Mustafa Masatlı başkanlığında gerçekleştirildi.

Amasya Valiliğinden yapılan açıklamaya bakarak, Valilikteki toplantıda İŞKUR İl Müdürü Osman Yılmaz tarafından banak yapıldı.

Vali Masatlı, toplantıda yaptığı konuşmada, 2022 yılının istihdam ve mesleksel eğitim bilimi açısından son merhale artağan geçtiğini söyledi.

İşverenlerin ihtiyaç duyduğu kalifiye hisse senedi gücünün temini için mesleki terbiye kurslarının düzenlendiğini aktaran Masatlı, şunları kaydetti:

“Düzentileme ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce bu yıl düzenlenen istihdam güvenceli patika edindirme kurslarından 59 sevimli yararlanmış ve bunlardan sunu az yüzde 50’sinin çeşitli sektörlerde istihdam edilmesi planlanmaktadır. İşbaşı eğitim bilimi programlarına baktığımızda bir dönemde bin 671 kişinin istihdam edildiğini görmekteyiz. Bu program üzere çevrim içinde harcanan cirim 17 milyon 670 bin liradır. Topluluk yararına emek programlarında ise toplamda 430 sevimli istihdam edilmiştir. Bu çalışmalarla alay malay antrparantez 2022 yılı zarfında hep 3 bin 618 kişinin istihdamına aracılık edilmiştir. Halkımıza sağlanan umum bu desteklerden kontekst başta Sayın Cumhurbaşkanımız görünmek için, hükümetimize şükranlarımı sunuyorum.”

Toplantı, gündem maddelerinin görüşülerek, karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Share: