Amasya gündem: Taşova İlçe Milli Terbiye Müdürü Tümer DYK kurslarını mülakat etti

Taşova İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mustafa Tümer, Martir Faaliyet Aydemir El Eğitimi Merkezi Müdürlüğü vasıtasıyla açılan DYK (Terviç ve Yetiştirme Kursları’nı) ülfet yazar öğrencilerle dostça etti.

Ahali Eğitimi Merkezi Müdürü Günahsızlık Bol’dan kurslar üzerine bilgiler alan Tümer, amaçlarının gençlere daha iyi tıpkısı ati alıştırmak olduğunu söyledi.

Sayısal ve bedel ciddilik almak üzere kursların iki grup halinde bitmeme ettiğini anlatan Tümer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üniversite sınavlarına gençlerimizi alıştırmak için geçtiğimiz yıllarda açtığımız bu kurslarımıza köylerimizde tevakkuf eden öğrencilerimizin devamlılık konusunda sıklet çektiklerini gördük ve bu yıl hafta içi gelişigüzel dönüş faaliyet saatleri içerisinde açarak gençlerimizin katılımını kolaylaştırdık. Değme insanın idealleri olduğu kadar liseden mezun reşit gençlerimizin üstelik idealleri bulunmakta. Bizler bu gençlerimizin hedeflerine ulaşmaları ve ideallerini gerçekleştirmek için herhangi bir kalem makul şartları hazırlamaya gayret gösterdik. Bizim tüvana arkadaşlarımızdan isteğimiz kurslarımıza aksatmadan devam yazar çokça çalışmalarıdır.”???????

Share: