Amasya gündem: Amasya Valisi Masatlı, rüyet engellilerle buluştu

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, görme engellilerle tıpkı araya geldi.

“Parafin Kötek Rüyet Engelliler ve Asayiş Günü” kapsamında Kilitsiz Küreksiz Dirim Merkezi’nde farkındalık etkinliği düzenlendi.

Vali Masatlı, burada yaptığı konuşmada, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirilecek etkinliklere ellerinden gelen desteği gelişigüzel zaman vermeye hazır olduklarını söyledi.

Devletin mânialı vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıran rastgele nev çalışmayı hayata geçirdiğini nâkil Masatlı, şunları kaydetti:

“Sizlerin zaman zaman doğuştan, zaman zaman da mütenevvi rahatsızlıklar ve kazalardan sonraları rüyet yetinizi kaybetmenize karşın hayata sımsıkı sarıldığınızı, sosyal hayattan kopmadığınızı memnuniyetle gözlemliyoruz. Bizler devletin temsilcisi namına sakat kardeşlerimizin birlikte olmaya bitmeme edeceğiz. Bütün bir özürlü adayıdır. Bunu hiçbir ant unutmamalı ve sakat bireylere bu bilinçle yaklaşmalıyız. Sizlerin hayatını kolaylaştırmak üzere elimizden mevrut kamu gayreti göstereceğiz. Toplumumuzda zihayat dizge engelli kardeşlerimize mukteza ilişki, rabıta, tabiiyet, saygıyı daima göstermeli ve bu anlayışı dinç nesillere da öğretmeliyiz.”

Aktiflik, şiirlerin okunması, rüyet engellilerin içtimai hayatta yaşadığı zorlukları anlatan tiyatral gösterinin arkası sıra sona erdi.

Share: