Alkollü miftah kullanırken tıpkı çocuğun ölümüne bozukluk olan kaymakama bakir fariza iddiasına bakanlıktan yalanlama geldi

Bismil ilçesi Akpınar Mahallesi’ndeki Hürriyet Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu’nun kesiştiği noktadaki trafik ışıklarında 15 Temmuz’dahi Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi anahtar, yolun karşısına geçmeye etkin 13 yaşındaki Muhammet Polat’e, arkası sıra üstelik eksantrik tıpkısı araca çarpmıştı. Yaralanan Çelik kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü çıkan Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı.

YENİ GÖREVE ATANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Öte yandan geri birlikte Server Sinanoğlu’nun Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandığı öne sürüldü. Kararname ile Sinanoğlu’nun hesabına ise Ağrı’nın Tutak Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

“GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA HALİ BITMEME ETMEKTEDİR”

İçişleri Bakanlığı aracılığıyla yapılan açıklamada ise “Bazen basın yapıt organlarında Batman Gercüş Kaymakamı iken insanoğlu ve yaralanmalı gidiş geliş kazasına müdahil Server Sinanoğlu ile ilişkin çıkan istihbarat ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzumlu duyulmuştur. Server Sinanoğlu hakkında Bakanlığımızca görevden uzaklaştırma işlemi işlenmiş, Gercüş Kaymakamlığı’na ise başka aynı ilçebay ataması yapılmıştır. Kadrosu Dışarlık Hususiyet Müşavirliğine alınan Server Sinanoğlu’nun görevden uzaklaştırma muattal devam etmektedir. Konuyla ait yerine lüzum adli sormaca gerekse Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişi tarafından idari sormaca sürmektedir” denildi.Share: