Alay Malay işlettikleri restoranda eşinin öldüren Sercan’ın yargılanmasına başlandı

BURDUR’birlikte 8 nisan’üstelik gelişigüzel işlettikleri restoranda eşi Nurcan Seçer’i (35) av tüfeği ile öldüren mevkuf maznun Serhan Seçer, yargılandığı evvel mahkemede olay haset alkollü olduğunu söyledi.

Görüngü, 8 April 2022 günü saat 21.00 sıralarında Atatürk Caddesi’nde Seçer çiftinin alay malay işlettiği restoranda meydana geldı. Serhan Seçer, görüngü günü elinde av tüfeğiyle tahminî 6 aydır ayrı yaşadığı eşiyle gelişigüzel işlettiği restorana gitti. Üzerine uzaklaştırma kararı kâin Seçer, işyerinin kapısında eşi Nurcan Seçer’e av tüfeğiyle şiddetli etti. Yüzüne çıkmış eden saçmalarla bati yaralanan Nurcan Seçer, kanlar ortamında yere yığılırken, olay yerinden kaçan Serhan Seçer, bu öğün kısaca 300 metre mesafede, Gazi Caddesi’nde kayınbiraderi Ömer Tığ’a ilişik hareket namına gitti. Kayınbiraderine yara geçmek isteyen Serhan Seçer’in tüfeği konuşma korkusu yaptı. Tıpkısı caddede işletmesi kâin babası Itibar Seçer, oğlunu görünce müdahale ederek tüfeği elinden aldı. Çağırılan ambulansla Burdur Çap Hastanesi’ne kaldırılan Nurcan Seçer, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı. Kaçan Serhan Seçer ise tıpkı müddet sonraları polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Anket sonucunda Serhan Seçer karşı, ‘eşe karşı isteyerek kanlı ve kayınpederi ile kayınbiraderini düşünülerek öldürmeye teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mahpushane istemiyle ülkü açıldı.

YARGILANMASINA BAŞLANDIBurdur Ciddi Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık önceki duruşmaya Serhan Seçer, vakfedilmiş bulunduğu cezaevinden Patırtılı ve Görüntülü Bilişim Sitesmi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada, öldürülen Nurcan Seçer’in annesi Fatma, babası Mustafa ve kardeşi Ömer Tığ, iki tarafın avukatları ile Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.’OLAY GÜNÜ ALKOL ALMIŞTIM’Tutuklu sanık Serhan Seçer savunmasında, “Benim elimde mahkemeye sunacağım deliller var. Çocuğumun geleceği için bu delilleri sunmak istemiyorum. Yaşamak üstelik istemiyorum. Olay günü etanol almıştım. Daha fazla tıpkısı özdek göstermek istemiyorum. Inanma, müddeiumumilik ve Barış Ukubet’daki beyanlarım doğrudur” dedi.BABA KILIÇ: SANIK KIZIMI DAHA GEÇMIŞ ÜSTELIK TEHDİT ETMİŞNurcan Seçer’in annesi Fatma Kılıç, “Sanığın sunma ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Cet Mustafa Kılıç ise “Serhan Seçer olay günü motosikletiyle işyerimize geldi. Oğlum Ömer ile yanyanaydık. Elinde av tüfeği vardı. Evvel oğluma doğrulttu. Tüfek incitici almadı. İkinci nöbet bana doğrulttu. Bu sırada alın tarafta işyeri olan babası gelip elinden tüfeği aldı. Henüz ilk de kızımı ‘Seni, babanı, aileni öldürürüm’ diyerek tehdit ediyormuş. Kızım korktuğu amacıyla çektiği eziyetleri söyleyememiş. Sanıktan şikayetçiyim” diyerek konuştu.KARDEŞ KILIÇ: DIŞARIYA KAÇIP POLİSİ ARADIMNurcan Seçer’in kardeşi Ömer Tığ, “Motorla geldiğini gördüm. ‘Ben sana demedim mi’ diyerek geldi, tüfeği doğrultup tetiğe bastı. Tezgahın arkasına kaçtım. Bilahare babama doğrulttu. Babam elindeki süpürge ile müdahale etmeye çalıştı. O sırada babası gelip elinden tüfeği aldı ben dışarıya kaçıp polisi aradım” diye niteleyerek konuştu.SANIK BABASI ONUR SEÇER: UZAKLAŞTIRMA KARARLARINI BİRLİKTE ALIYORDUKTanık adına dinlenen Serhan Seçer’in babası Onur Seçer ise oğlunu elinde tüfekle dükkana girerken gördüğünü ve silahı elinden aldığını, fakat Nurcan Seçer’i vurduğundan haberi olmadığını söyledi. Oğlunun evliliğinin son dönemlerde sıkıntıları olduğunu söyleyen Şeref Seçer, “Evliliklerinin serencam döneminde yük vardı. Nurcan’ın kendisini aldattığına dair şüpheleri vardı. Ben hakeza ayrımsız görüngü olmadığını düşünüyorum. Nurcan’a zarar verebileceğini düşündüğümüz üzere uzaklaştırma kararlarını gelişigüzel alıyorduk. Nurcan ayrımsız periyot bizim evimizde kaldı. Tenkil kararı alınmasında ben namına koruyucu oldum. Serhan normalde dolgunca tıpkısı kocaydı. Evliliğinde benzeri misil üstelik eşini darp etmedi. Aldığı alkol ve mızrap tesiriyle kontak davranışları oluyordu. 7-8 yıldır ruhsal sorunları vardı. Hem bağımlılık hem ruh bilimsel otama üzere uğraştık” diye niteleyerek konuştu.Mahkeme heyeti sanık, şahit ve avukatları dinledikten sonradan Sercan Seçer’in karın sağlığı ile ilgilendiren Adli Tababet raporunun beklenmesi üzere duruşmayı 29 Kasım’a erteledi. AVUKAT KESİCİ: HERHANGİ BİR İNDİRİM YAPILMAMASINI ARZU ETTİK

Mahkeme çıkışında izah fail Nurcan Seçer’in ailesinin avukatı Süleyman Kesici, Nurcan Seçer’in öldürülme olayında betim eyleminin olduğunu ifade ederek, sanığın adli sağlığı ile ilgilendiren Adli Tababet raporunu bekleyeceklerini söyledi. Avukat Kesici, “İlaç yazılmış amma kullanmamış. İlaçlarını kullanmıyor. Hastalığını artıracak şekilde eylemlerde bulunuyor. Sonradan gidip eşini öldürüyor. Bu kişinin ceza almaması düşünülemez. Cezasında iskonto yapılması düşünülemez. Tığ de bu durumda sanığın arz bunaltıcı ukubet ile cezalandırılmasını, rastgele indirim yapılmamasını irade ettik. Taleplerimiz doğrultusunda karar verileceğini beklenti ediyoruz” dedi.Share: