Akşehir Belediyesi’nden 2500 Çanta ve Kırtasiye Seti

Akşehir Belediyesi Içtimai Yardım İşleri Müdürlüğü marifetiyle hazırlanan 2 bin 500 çanta ve kırtasiye yardımı, Akşehir’deki meslek müdürlüklerine konfirmasyon edildi.

İlköğretim Haftası etkinlikleri dolayısıyla Cumhuriyet Altını İlkokulu’ndaki törenin arkası sıra Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Mili Yetişek Müdürü Barbaros Topaloğlu ile çanta ve kırtasiye setlerini ihsan etti.

Törene Akşehir Kaymakamı Mehmet Hususi, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, SELIM Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, bazen amme hava başmuallim ve amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Milli Eğitim Bilimi Müdürü Topaloğlu, Akşehir’de 17 bini formel eğitim tevessül etmek amacıyla 19 bin 167 öğrenci ve bin 300’ü hoca kalkışmak üzere bin 561 personel ile eğitim ve tedrisat yılına başladıklarını söyledi.

Akkaya üstelik “İhtiyacı olan yavrularımıza az dahi olsa ulama yüklemek, onların başarılarını daima etmek yerine kırtasiye ve çanta yardımı yapıyoruz. Bu sene de 2 bin 500 öğrencimize tıpkı çanta ve içerisinde 15 nüsha kırtasiye ürünü mevcut kol hediye ediyoruz. Yaklaşık 1 milyon teklik benzeri bedele erbap olan bu yardımımızı inşallah tamlık yavrularımız güle güle kullansınlar.” dedi.

Program böylecene törene katılan protokol üyeleri, ilk öğüt zilini çaldı.

Share: