Akıbet zaman haberi: CHP’li Torun: Askerin moralini bozacak zıt ithamları kabul etmiyoruz

CHP Evcil Yönetimlerden Sorumlu Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, Türk Tabipler Birliği Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kimyevi zırh kullandığını iddia ettiği sözleriyle ilişik, “Askerin moralini bozacak ve orduya gelişigüzel şekilde hırçın ithamda bulunacak olayı akseptans etmeyiz” dedi.

CHP yoluyla Sivas’ta gerçekleştirilecek olan Belediye Başkanları Çalıştayı için kente mevrut CHP Yerli Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun kentteki bire bir otelde basın açıklaması yaptı. CHP adına bakir bir siyasa anlayışıyla çalıştıklarını vurgulayan Torun, “Ülkemizin neresinde tıpkı külfet, neresinde bire bir sorun varsa, tığ oradayız. Umumi başkanımız özellikle gelmek üzere, kül kadrolarımızla ülkemizin beherglas köşesine ulaşıyoruz. Dikkatinizi dercetmek isterim: Sivas, parti kendisine, istediğimiz oyu alamadığımız illerimizden biri. Ama tığ sorumluluğu vatandaşta değil, kendimizde görüyoruz. Bu tabloyu değiştirmek için dahi candan çalışıyoruz. Sivas halkına kendimizi henüz bereketli anlatacağız. İnanıyoruz ki; önce umumi seçimde Sivas’taki mebus sayımızı artıracak ve inşallah domestik seçimlerde de başarıya ulaşacağız. Amacımız yerelde zahir başardıysak genelde birlikte başaracağımızı umum milletimize göstermektir” dedi.

‘DELİ GÖMLEKLERİNİ YIRTIP ATACAĞIZ’Sadece kişi geleceğini düşünen iktidarın, otoriter bir rejimi ülkeye dayatmak istediğini belirten Torun, “Sıkı Denetim yasasıyla 85 milyonu kişi yalanlarına terennüm etmek istiyorlar. Kendilerinden sıfır ki varsa takı kuruyorlar. Ülkemizi aynı karanlığa ve bir vasatlığa mahküm eylemek istiyorlar. Amma akıllarından çıkarmasınlar; Cumhuriyet El Partisi burada, Sivas Kongresi kadar zinde duruyor. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Milletimize giydirmeye çalıştıkları anormal gömleğini bilcümle bu arada yırtıp atacağız. Ülkemize demokrasiyi, adaleti ve refahı hep beraber getireceğiz” diye niteleyerek konuştu.’İTHAMI AKSEPTANS ETMİYORUZ’

Türk Tabipler Birliği Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın TSK’nın kimyevi zırh kullandığını iddia ettiği sözleriyle ilişkin Torun, “Önümüzdeki günlerde Cumhuriyet Umum Partisi kurumsal tavrını ortaya koyacaktır amma Türk ordusu iri tıpkısı savaş içre, terörle savaşım içerisinde. Seçme devir gelen şehitlerimiz canımızı yakıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri terörü tutturmak için da dokunaklı benzeri çabalama içerisinde. Onun dışında askerin moralini bozacak, orduya her şekilde aksi ithamda bulunacak olayı dahi akseptans etmeyiz” ifadelerini kullandı.

Share: