Akıbet zaman 3. iş: İzmir’de doktora sopalı çevik

İzmir’da daha evvel bambaşka bire bir doktorla tartışması zımnında beyaz zehir harf verdiği hastalanmış ve yakınları marifetiyle aksiyon çıkışında sopalı saldırıya uğrayan Aile Hekimi Ekin Hürel Günay, taburcu edildi. Yüzü tanınmayacak kuzuluk gelen hekim, yaşadığı olayı anlattı.

Torbalı 5 No’lu Ev Sağlığı Merkezinde tıpkı hastanın ayrıksı benzeri doktorla tartışması zımnında beyaz zehir harf veren Eş Hekimi Ekin Hürel Günay, bu olaydan bire bir ay bilahare parafin harf verilen sayrı ve yanındaki iki kişinin sopalı saldırısına uğradı. İş çıkışı saldırganlar yoluyla öldüresiye zedelenmek edilen 48 yaşındaki doktor, Ege Üniversitesi Hastanesinde gördüğü tedavinin peşi sıra tekerlekli koltuk ve boyunlukla taburcu edildi. Dinç hekimin yüz ve gözündeki zedelenmek izleri dikkat çekti.

“Sıhhatli gözüm açık görmüyor”

Yaşadığı darp olayını anlatan Günay, “İş yerimden çıktıktan derakap sonra bire bir fırına girecektim. Patadak arkamdan çarpma edilmeye başlandım. Şahısların ortada, tıpkı ay önceki başka tıpkısı doktorla tartıştığı amacıyla beyaz zehir kod verdiğim parasız vardı. Mecmu üç kişilerdi ve ellerinde sopalar vardı. Kendimi savunmaya çalışsam birlikte darbelerden yere düştüğümü hatırlıyorum. Aynı süre sonrasını hatırlamıyorum. Darbelerin çoğu başıma yapıldı. Kafamda çok fazla ukde var. Ayn çukurumda kırıklar oluşmuş. Bugün ise taburcu oldum. Genel anlamda kendimi mebzul hissediyorum amma kırıklarımın iyileşmesi lazım. Esen gözüm şu dakika kemiksiz görmüyor. Etibba, ciddi safhayı geçtiğimiz söylüyor amma kontrollerim bitmeme edecek” dedi.

Daha evvel parafin harf vermişti

Saldırganların beyninde mevcut kişinin henüz önceki beyaz zehir kod verdiği hasta olduğunu yineleyen Günay, o olayı ise şu sözlerle anlattı: “Ben hastamı araştırı ederken bağrışma duydum. Bu insan, doktorla tartışıyordu ve tıpkı zat bir yıl geçmiş birlikte doktora bağırıp çağırmıştı. Bunun üzerine kendisinin yanına gidip dışarıya çıkardım. Can, öfkesini koridordayken bana yönlendirdi. Vurmaya çalıştı, küfürlü konuştu. Biz da polis çağırdık, şikayetçi olduk. Özlük, yeterlilik üzere başvurmuş, hekim birlikte gözünde ülkü olduğu amacıyla göz birimine yönlendirmiş. Ağız Dalaşı üstelik bu sebeple reşit. Aynı kamer bilahare birlikte sopalarla saldırıya uğradım” diye niteleyerek konuştu.

“Beyaz harf verdiğimizde sevgili düzelmiyor”

Sağlıkta şiddete ait mütekellim Günay, “Kanunlarımız ehliyetli. Hoppadak bayağı harfiyle uygulanması lüzum. Sağlıkta şiddette beyaz kodun ehliyetli olmadığını görüyoruz. Beyaz kod verdiğimizde sorun düzelmiyor. Beyaz kodu düzlük hayat kendini pişman hissetmiyor. Mesleğini yaptığı amacıyla insanları çarpma edemezsiniz. Şu an amme davası açıldı. Ego de davanın takipçisi olacağım. Şahısların şu anda gözaltında olduğunu biliyorum” sözlerine düzlük verdi.

Polis ekipleri, olaya karıştığı doğacak sürülen S.A., F.A. ve S.A.’yı yakalayarak gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüphelilerin işlemlerinin bitmeme ettiği öğrenildi. – İZMİR

Share: