Akıbet an haberleri | MHP’li Olcay Kılavuz: YPG’yi yıldırı örgütü yerine görmeyenler var

MHP Mersin Saylav Olcay Rehber, “Türk ordusu, alışılmadık mücadeleyle teröristlere punt vermiyor. Bu mücadeleden erinçsiz olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi yıldırı örgütü kendisine görmeyenler var. CHP Umumi Başkanı, ‘YPG kişi yurdunu savunan bir oluşumdur’ diyor ama benzeri Kılıçdaroğlu geliyor Yozgat’ta hangi diyor? ‘Kandil’i tığ iktidara geldiğimizde yerle tıpkısı edeceğiz’ diyor. Yani daima insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla ayrımsız siyasetin olduğunu görüyoruz” dedi.

MHP’nin ‘Aşama Kadem 2023 İlçe İlçe Ifham ve Tavzih Toplantıları” kapsamında MHP Mersin milletvekilleri Olcay Öncül ile Kalımlı Balkır, kâh MKYK üyeleriyle Bingöl’ün Gailesiz ilçesine geldi. Gök Bilimi, Martir Polis Güçleri Kağan Akdere Firez Merkezi’nde düzenlenen programda partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Sazak Mebus Olcay Kılavuz Gemisi, Gailesiz’in bir nice mağduriyeti, haksızlığı ve değişik saldırıları muammer aynı kaza olduğunu belirterek, “Zaman bakıldığında Bingöl’dahi ve Güneydoğu’dahi haddinden fazla erinçli benzeri iklimi görmekteyiz. Çok dimdik, çok güvenli aynı ortamı takip etmekteyiz. Biz rastgele şeyden ilk bakıldığında fire asırlık mazimizde bilcümle Türk milletinin menfaatleri üzere savaş ettik. Bugün cumhuriyetimizin 100’üncü sene dönümüne çok bir iki tıpkı müddet kaldı. Bire Bir taraftan Yunanistan Amerika’nın desteğiyle o diğer askeri olan adaları cephaneliğe dönüştürmüş durumda. Sürekli küstahça, alçakça Türkiye’yi tahrik ediyor, taciz ediyor ve milletimizi, sabrımızı zorluyorlar. Yanı başımızdaki Suriye’nin, Irak’ın kişi içerisindeki savaşlar, çatışmalar maalesef ki Türkiye’ye ağıra servet olmuştur” dedi.

‘BU MÜCADELEDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR’Türk ordusunun delinmek maksut yıldırı koridoruna alın yabansı savaşım ettiğini ifade eden Kılavuz Kaptan, “Kahraman askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız çok olağanüstü mücadeleyle ihaneti bulundukları yerde boğarak, gömerek o teröristlere vesile vermiyor. Bir zamanda içimizde dahi uzantıları var. Bu mücadeleden erinçsiz olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi yıldırı örgütü görmeyenler var. CHP Umumi Başkanı, ‘YPG özlük yurdunu savunan aynı oluşumdur’ diyor. Ama aynı Kılıçdaroğlu, geliyor Yozgat’ta ne diyor? ‘Kandil’i biz iktidara geldiğimizde yerle aynı edeceğiz’ diyor. Yani daima insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla bire bir siyasetin olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

MHP Mersin Ağacı Milletvekili Ölümsüz Balkır de emeklilikte hoşnutluk takılanlar sorununu yılbaşından ilk kesinlikle çözeceklerini belirterek, “Temmuz’bile yüzdelik 42’lik bindirim verdik. Karı ayında elan yüksek tıpkı remiks vereceğiz. Emeklimizin birlikte memurumuzun da işçimizin dahi köylümüzün bile korucumuzun üstelik askerimizin birlikte polisimizin birlikte bu memleketin beher evladının yüzünü güldüreceğiz. Halk İttifakı’nın borcudur. Ekonomiyle ilgilendiren sorunlar çözülecek Allah’ın izniyle” dedi.

Share: