Akıbet an haberleri! Lavrov: “Zelenskiy, Mağribî efendilerini Rusya’ya alın inhibitör tıpkı çekirdeksel ofans gerçekleştirmeye çağırdı”

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Zelenskiy Mağribî efendilerini Rusya’ya alın yasaklayıcı benzeri nükleer akın gerçekleştirmeye çağırdı” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, gerçekleştirdiği basın toplantısında güzeşte Prag’bile gerçekleştirilen Avrupa Politik Topluluğu Zirvesine değindi. Vekil Lavrov, zirveye video konuşma yöntemiyle bağlanan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenksiy’nin yaptığı konuşmaya aksülamel gösterdi. Lavrov, “Zelenskiy Garplı efendilerini Rusya’ya alın yasaklayıcı ayrımsız nükleer saldırış gerçekleştirmeye çağırdı. Aslında bu kişi, cümle dünyaya Kiev rejiminden mevrut tehditlerin ayrımsız özge kanıtını sundu. Bu tehditlerin ortadan kaldırılması üzere özel askeri ameliyat başlatıldı. Ocak ayında Ukrayna’nın nükleer silahlara erbap olma arzusunu şüphesiz açıkladığını hepimiz hatırlıyoruz. Bu nedenle bu akıl ona etraflıca yerleşmişti. Mekân güvenliğinden bahsettiğimizde, çekirdeksel silahların gizil kullanımı üstüne serencam zamanlarda sürekli kalan tartışmaları, alelhusus bu konuda sessiz ötümsüz geçiştiremeyiz elbette” ifadelerini kullandı.

Zaporijya Nükleer Santrali’ne saldırılar genişlik sakil boyutta muttasıl şekilde bitmeme ediyor”

MEMLUK Savunma Bakanlığı (Pentagon) marifetiyle dirim bilimsel silahlar dahi karışma tevessül etmek için Rusya’nın Ukrayna’daki operasyonları sırasında birçok beyyine bulduklarını iddia eden Lavrov, Zaporijya Çekirdeksel Santrali’ne Kiev marifetiyle saldırıların yoğunlaştırıldığını söyledi. Lavrov, “Zaporijya Nükleer Santrali’ne saldırılar en kısık boyutta kesintisiz şekilde bitmeme ediyor” ifadelerini kullandı.

“ÇAKER’yi ve Kiev rejiminin ayrıksı sponsorlarını, çatışmanın tarafları kendisine duruma henüz fazla etraflıca dahil olmamaları üzerine uyarıyoruz”

Kiev aracılığıyla kendilerine müteveccih tehditlerin BENDE ve müttefikleri yoluyla sağlanan atılganlık ve destekten kaynaklandığını ima fail Lavrov, “ABD’yi ve Kiev rejiminin özge sponsorlarını, çatışmanın tarafları kendisine duruma henüz çok içten dahil olmamaları konusunda uyarıyoruz. Rusya’nın nükleer caydırıcılık alanıyla ait kerem politikasının temelleri ve askeri doktrini stabil. Washington ve ona hizmet edenlerin bu gerçeği ve pozisyonumuzu çarpıtmaya yönelik girişimleri, uluslararası toplumu korkutmayı hedefliyor ve kusursuz olanları, Kiev’i kül maceralarında tutma yönünde sıfır çizgiden ilerlemeye zorluyor” dedi. – MOSKOVA

Share: