Akaryakıt zamları vatandaşı yağız esmer düşündürüyor! 30 liraya dayanacak

Brent yer yağı, Yer Yağı İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı ara sıra yetiştirici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun günce petrol üretimini teşrinisani ayından itibaren 2 milyon varil tenkis kararıyla yükselişe geçti. Ilkgüz ayının son haftasında olan 80 dolar seviyesinde kâin brent petrol, 100 dolar sınırına ulaşarak 98 dolara kadar artık. Bu gelişme sonrası akaryakıta yıpranmamış bir remiks elan göründü.

MOTORİNE BINDIRIM GELİYOR

Pazartesi geceleyin yarısından itibaren lakırtı etmek için mazot grubuna 1 lira 39 kuruşluk yıpranmamış ayrımsız remiks daha yapılacak. Sonunda sonuç 1 haftada 4 sefer zamlanan motorinin fiyatı 5 liralık 41 kuruş artmış olacak.

MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK

Gelecek zammın peşi sıra motorinin litresi İstanbul’da 28 teklik 54 kuruşa, Ankara’da 28 liralık 65 kuruşa, İzmir’de ise 28 lira 68 kuruşa çıkacak

ZAMLAR YOĞUN GELDİ

Sonuç bir haftada akaryakıta üst üste mevrut zamlarla fiyatlar daima değişti. 5 Ekim tarihinde motorine 1 lira 10 kuruş, benzine 62 kuruş, 6 Ekim’de motorine 1 liralık 39 kuruş, benzine 74 kuruş, 8 Ilk Teşrin’de ise motorine 1 teklik 54 kuruş remiks gelmişti.

Share: