AK Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Vedat Demiröz, Artvin’de konuştu

DOĞRU Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Vedat Demiröz, “Avrupa bugün gelecek kışı elbet geçireceğini düşünürken ülkemizde çarklar dönüyor, fabrikalar çalışıyor. Gelişigüzel dönme bakir fabrikalar ve birleştirme sanayi bölgeleri Türkiye’da devreye alınıyor.” dedi.

Demiröz, DÜRÜST Fırka İl Başkanlığınca Borçka Baraj Gölü kıyısındaki tesislerde planlı “2023’e Akla Yatkın Kent Buluşmaları” programında, Artvin’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

AK Tümen’nin 3 Kasım’üstelik iktidardaki 20. yılını doldurduğunu anımsatan Demiröz, “Yönetimi devraldıktan bilahare 20 sene savaşım veren DOĞRU Fırka öncelikle vasilik ortaklarını çökertti. Bu vasilik ortakları ki matbuat vesayeti, sermaye vesayeti, hâkimiyet vesayeti, bürokratik vesayet, askeri vesayet, vasilik vasilik. ‘Hiçbir öz eskisi gibi olmayacak.’ diyen Sayın liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın de dediği kadar bu vasilik odaklarının topu topu Türkiye’den sökülüp atıldı.” diye niteleyerek konuştu.

Demiröz, SELIM Tümen iktidarında ülkenin gelişigüzel yönüyle kalkınma hamlesi içerisine girdiğini belirterek, 20 yılda Türkiye’nin haddinden fazla bereketli tıpkısı noktaya geldiğini söyledi.

Bu süreçte demokratlık, özgürlükler alanında haddinden fazla adamakıllı amal yapıldığını, yatırımlarla Türkiye’nin zenginleştiğini kaydeden Demiröz, “15 seçimi yoğun kazanan dünyada ihtimal bile yegâne parti, tek sivil toplum kuruluşu, 12 milyon üyesi olan aynı öğür yerine dünyada alay sahibi olan benzeri DOĞRU Parti. Tığ 20 yıldan bilahare neler yapabileceğimizi, Türkiye’nin 100 yılının bundan sonra ne olacağını mutlaka 85 milyon insanımız ile birlikte hem dünyaya hem mevki yaşayanlarına izah edip onları birlikte ikna edecek şekilde 16. seçime gidiyoruz. İnşallah 2023’te Recep Tayyip Erdoğan’ı yine cumhur reisi seçip Topluluk İttifakı ile beraber bu ülkeyi nice yıllara taşıyacağız.” dedi.

“165’e mümasil ülkeye afiyet malzemesi yardımı birlikte yaptı”

Bütün dünyayı etkileyen salgın ve ardından yaşanan Rusya ve Ukrayna savaşı ile beraber dünyadaki ticari gelişmeler ve ekonomideki duraklamanın Türkiye’birlikte de hissedilir ağıl geldiğini anlatım eden Demiröz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu iktisadi problemleri ihtimal dahi genişlik abat aşabilen yahut aşacak olan ülkelerin başında Türkiye geliyor. İzlediği esenlik politikalarıyla salgını çok bol bir şekilde atlatan Türkiye, kişi vatandaşları dışında bu ülkede olup birlikte özlük ülkelerine gezmek isteyenleri ülkelerine götürdü. Dışarıdaki vatandaşlarımızı bile yurda getirdi. Antrparantez 165’e mail ülkeye afiyet malzemesi yardımı de yaptı. Sonrasında çarpışma sırasında hem Avrupa hem Rusya ile izlediği siyaset çerçevesinde dünyada adından bayram ettiren liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın telakki yoğun davranışı ile ülkemiz savaşın getirdiği sıkıntıları giderilmiş edecek benzeri durumda. Avrupa bugün ati kışı lacerem geçireceğini düşünürken ülkemizde çarklar dönüyor, fabrikalar çalışıyor. Değme periyot eskimemiş fabrikalar ve tevhit uran bölgeleri Türkiye’bile devreye alınıyor. Seçkin ne kadar ‘Fabrika kuruldu gören var mı?’ diyenler olsa üstelik Türkiye’birlikte seçkin çevrim fabrikalar açılıyor, organize sanayi bölgelerinde müteharrik sayımız şu anda Türkiye’da 31 milyon kişiyi güzeşte ve doğurucu bir ülkemiz var.”

Demiröz, Türkiye’da uran endeksinin yüzde 76-77’lerde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Bizim daha çok yapacağımız hoppadak daraç gelirli grupların gelirlerini arttırmak ki buna bile alınan tedbirlerle Meclis’te aldığımız yasalarla çarçabuk devam ediyoruz. Enerji haddinden fazla fiyatlı olmasına rağmen doğal gazlarda bugün evlerde yüzdelik 83’ünü ululuk akçalanmış ediyor. Yüzdelik 17’sini vatandaştan alıyoruz. Endüstri kesiminde, KOBİ’lerde yüzdelik 75’ini tabii gazın desteklenmiş ediyoruz, geriye küsurat yüzdelik 25’ini sanayiciden alıyoruz. Elektrikte yüzde 65’ini sübvanse ediyoruz. Tığ bu şekilde ülkemizdeki insanlarımızın bu sıkıntıdan tıpkı dakika önce geçerek 2023’te çokça elan şen ayrımsız seviyede yaşantısını sürdürmesini sağlayacağız.”

Vedat Demiröz, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Programa, DOĞRU Öğür Artvin Mebus Erkan Balta, Kars Mebus Yunus Tığ, Giresun Saylav Valör Entelektüel, Ardahan Saylav Orhan Atalay ve bazı MKYK üyeleri da katıldı.

Share: