AK Fırka Konya Saylav Selman Özboyacı, kentteki yurtlarda incelemede bulundu

DÜRÜST Öğür Konya Milletvekili Selman Özboyacı, 2022-2023 eğtim tedrisat yılı kapsamında hazırlıklarını bütünler mektepli yurtlarında incelemelerde bulundu.

Özboyacı, Konya Şems-i Tebrizi Itimat ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Mektepli Yurdu’nda yaptığı incelemede, yurtlarda zaruri hazırlıkların tamamlandığını ve yeni eğitim bilimi öğretim yılı için amade ağıl getirildiğini söyledi.

AK Parti’nin toyluk ve spor alanında üstelik tehlikeli yatırımlar yaptığına dikkati çeken Özboyacı, “2002’birlikte Konya’de hoppadak 8 lime yurt varken tığ bu sayıyı 31’e çıkarmayı başardık. Gene kentte 2002’de 7 bin 972 mektepli konaklayabilirken devletin yurtlarında bugün 36 bin 586 öğrencimiz konaklayabiliyor. Aşağılık çokça can alıcı bir ölçü.” dedi.

Yapılan çalışmalarla ensiz kapasitesinde 5 kattan aşkın artma sağlandığını vurgulayan Özboyacı, seçme hizmette gençlere verilen değerin izlerinin bulunduğunu belirtti.

Özboyacı, yurtların öğrencilerin ihtiyaçlarına göre arz ayrıntılı ayrıntısıyla mensur edildiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“2021’üstelik hizmete aldığımız 4 yurdun kapasitesi 8 bin 500. AK Tümen’den ilk Konya’nın bilcümle ev kapasitesi 7 bin 900 iken, biz yalnız bir yılda 8 bin 500 can kapasiteli ensiz yapmışız. Bu bizim öğrencilerimize, gençlerimize verdiğimiz değerin kanıtı niteliğindedir. Bizler 21 yıldır olduğu gibi bu millete hizmet için koşturuyoruz. Tığ eserlerimizle konuşuyoruz. Burada eskimemiş yaptığımız, hizmeti aldığımız ve 2 bin 800 kız öğrenci kardeşlerimize bakım edecek kıytırık otel konforunda benzeri yurt. Odaları yegâne bir tane gezdik, arama ettik. Herhangi Bir odada 4 farklı yatak olacak şekilde, her odada buzdolabı var, herhangi bir odada zata mahsus gardırop var. Himmet masası, düzentileme dolabı, ayakkabılık var. Kıytırık çok detaylı mutasavver. Söz Gelimi mânialı öğrencilerimiz için üstelik özürlü mektepli odalarımız var. Çok iyi dizayn edilmiş, müstacel nitelik butonları bile düşünülmüş.”

Yurdun, barındırdığı imkanlarla külliye niteliği taşıdığını tabir eden Özboyacı, şunları söyledi:

Içtimai tesislerimiz, 300 yabanlık tıpkısı konferans salonumuz, onlarca araştırma salonumuz, kütüphanemiz, taze ofislerimiz, spor alanlarımız, coşku alanlarımız var. Haddinden Fazla sunturlu tıpkısı mescit yapmışlar buraya yoz, yemeden içmeden tapınmak amacıyla değil, ayrımsız zamanda mektepli kardeşlerimizin gelip mesafe geçireceği şekilde arpalık bakış gibi tasarlamışlar. Ego bu milletin ayrımsız evladı yerine hava duydum, onur duydum. Özellikle YANLIŞSIZ Öğür’nin mebus adına da çok mutlu oldum. Burada çok balaban benzeri mesai var. Türkiye dünyada sınırlı kapasitesi anlamında belki milletini, gençlerini sunma çokça düşünen mevki. Türkiye bu manada bildirme nitelikli mahdut hizmetini dünyada öğrencilerine sunan büyüklük. Bunda tek şüphe yok. Muhalefet zaman bizleri hangi büyüklüğünde doğru işlemler yaparsak yapalım seçkin konuda eleştirmeye devam ediyor. Muhalefettir eleştirir. Akilane eleştiriye yapıcı eleştiriye kesinlikle boynumuz kıldan ayrıntılı ama bu kadar yapılan yatırımı üstelik görmezden süzülmek epey birazcık insafsızlık diye düşünüyorum. Biz eserlerimizle milletimizin karşısına çıkıyoruz. Bugün gençlerimiz ve öğrencilerimiz amacıyla yaptığımız asar beyninde. Devletimiz Konya’dahi zaman 36 bin 586 öğrenciye dar imkanı sağlıyor. Bu aşağı inhina niteliğinde ayrımsız nicelik.”

Özboyacı, gece gündüz demeden millete hizmet için çalışacaklarını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Mecnunca ve ekibine, bu çalışmalarda haddinden fazla çetin katkısı olan kıymetli bakanımız, Toyluk Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na ve Türkiye’birlikte 21 yıldır kıvrılma niteliğinde işlemler yapan ve seçkin ilde, ilçede, köyde, mahallede, beldede hamdolsun imzası kâin, rastgele projeye talimatlarıyla ulama sağlayıcı ve bu balaban dönüşümün ana mimarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Tığ gençlerimiz üzere, öğrencilerimiz üzere kesintisiz demeden çalışmaya bitmeme edeceğiz. Biz, yaptığımız işleri konuşuyoruz.”

Kentteki yurtlarda yersiz yatak kapasitesi olduğuna birlikte değinen Özboyacı, sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Konya’da toplam 31 ev var. Merkezde 27 bin, taşramızla ilçelerimizde de 9 bine mümasil akak kapasitemiz var. Konya’bile bu yıl 16 bin boş yatak kapasitemiz vardı ve 14 bin 400 kadar öğrencimiz buraya başvurdu. Bunların 13 bin 800’ü karşılandı. Şu anda mektepli kardeşlerimizden ancak ihtiyacına başvuran herkesin yüzdelik 100 ihtiyacını bir numara fazda karşılamış olduk. Yersiz kapasitelerimiz de var. Kafasız küsurat öğrencilerimizin dahi yerleştirmesini yapacağız ve Konya’dahi bu yıl yetersiz imkanı sağlayamadığımız hiçbir öğrencimiz kalmayacak inşallah.”Share: