Adalet Bakanı Bozdağ, DOĞRU Fırka Bartın İl Başkanlığını ziyaret etti: (1)

Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, “Altılı Ganyan masa diyerek ayrımsız masa var, daim kuruluyor, toplanıyorlar, toplanıyorlar, dağılıyor. Bu, bozuk Türkiye’nin fotoğrafı. Bunlar bire bir araya geldiğinde benzeri meseleyi konuşup karara bağlayana büyüklüğünde gündemdeki mesail yer değiştirip 2-3 pasaj yeni kullanılmamış sorunumuz çıkar.” dedi.

Bozdağ, Bartın Adalet Sarayı’nın açılışının peşi sıra Bartın Valiliğinde Vali Nurtaç Arslan’dan çalışmalar için bilgi aldı. Daha sonra Bartın Belediyesi’ne güzeşte Bozdağ, Belediye Başkanı Cemal Akın’la görüştü.

YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanlığını ülfet eden Nazır Bozdağ, burada kendisini bekleyenlere hitap etti. Amaçlarının her alanda büyük değişimleri göstermek olduğunu rapor eden Bozdağ, iktidara geldikleri 2002’den bu yana büyük yatırımların hayata geçirildiğini anlattı. Nazır Bozdağ, DOĞRU Öğür kadrolarının 20 yıldır geceyi gündüze katarak çalıştığını, Türkiye’nin dört bir yanını devletin imkanlarıyla tanıştırdıklarını anlatım etti.

“Biz milletimizi aldatmadık”

Muhalefeti eleştiren Bozdağ, “Muhalefete bakın, herhangi bir şeyi vermeyi vadediyorlar. Ülkenin gerçeklerinden aygın baygın, imkanlarından bihaber, yalnız vatandaşı aldatıp oyunu almak amacıyla söylemedikleri dalavere, çevirmedikleri alavere dalavere namevcut. Biz milletimizi aldatmadık, imkanları, şartları gördük, yetkiyi ona göre istedik.” diye niteleyerek konuştu. Altılı masayı eleştiren Nazır Bozdağ, şöyle devam etti:

“Altılı masa diyerek bire bir masa var, sürekli kuruluyor, toplanıyorlar, toplanıyorlar, dağılıyor. Hangi konuşuyorlar, duydunuz mu? Duymadık. Namzet konuştunuz mu? Namevcut. Hangi konuştunuz? Onu üstelik mütehammil söylemiyorlar ama anlaşılan ki konuşup de hallettikleri bir iş yok. Bu foto size neyi hatırlatıyor? Bir Vakitler koalisyon ortakları ortada uyuşmazlık olunca liderler tıpkı masa etrafında toplanır, ihtilafı halletmek için uğraşırlar çözerlerse o anlaşmazlık yola konur. Bunlar toplanıyorlar, toplanıyorlar, dağılıyorlar. Bu, bozuk Türkiye’nin fotoğrafı. Bunlar ayrımsız araya geldiğinde benzeri meseleyi konuşup karara bağlayana kadar gündemdeki mesail düzlük değiştirip, 2-3 pare kullanılmamış yeni sorunumuz menfaat. Onlar çarkıt sorunu konuşurken, bakir sorunlarla boğuşan bire bir Türkiye tamam. Bunların bu ülkeye verecekleri tek özdek bulunmayan. Geleceği vadeden, umudu vadeden, yarınları konuşan, yeni bayram belirten, evveli milletimizin beklentilerine karşılık vermiş, hayallerini gerçekleştirmiş, gelecekte de gençlerimizin bile yetişkinlerimizin beklentilerine yanıt verecek yegane kadro cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Halk İttifakı’dır, SELIM Öğür’dir.”

Altılı masanın milletvekili sistemi, krizin ve kaosun olduğu Türkiye’yi vadettiğine bel eden Bozdağ, düne bakarak Türk milletinin geleceğe taşınamayacağını dile getirdi.

“Biz yargılanmaktan korkan insanlar olsak bu yola çıkmayız”

Bekir Bozdağ, şöyle konuştu:

“Bunların masasına bakmayın. Bu masada lütuf, ağırlama, artağanlık yok. Felaket var, amaç var, nefret var, düşmanlık var. Siz öfkenin, kinin sülfatı, nefretin, düşmanlığın ayrımsız araya getirdiği insanların oturduğu masadan ihsan beklersiniz oradan payınıza, hınç, nefret, düşmanlık düşer. Tıpkı ülkenin yönetimine eğilimli olan, düşünceleri birbirine menfi insanları cumhurbaşkanımıza duydukları nâr, düşmanlık, nefret tıpkısı araya getiriyor. Bunların motivasyon kaynağı bu olduğu gibi rehberleri de öfkeleri, nefretleri, düşmanlıkları. Şimdiden bunları delil edinmişler. Önüne geleni tehdit ediyor Sayın Kılıçdaroğlu. ‘Tığ gelince herkesi yargılayacağız’, şimdiden bize güçlükle ağaçlarını gösteriyor. Gel bakayım gelebiliyorsan. Tığ yargılanmaktan korkan insanlar olsak bu yola çıkmayız. Bizi 20 senedir tehdit edenleri bilcümle gördük. 20 senedir yolumuza devam ediyoruz.”

Tehdit edenlere karşın yollarına devam edeceklerinin altını çizen Bozdağ, iktidara istekli olanların ağzının mafya ağzı kabil olmaması gerektiğini vurguladı.

Hakimlerin ve savcıların gözdağı edildiğini tamlayan Bozdağ, muhalefetin şimdiden yargıya, adalete, hukuka pekâlâ müdahale edeceklerini açıkladığını söyledi.

(Sürecek)

Share: