Açıkgöz yansıtıcı dağıttı

Çorum’un İskilip ilçesinde jandarma ekipleri traktör kazalarının önlenmesi için başlatılan, “Reflektör Tak Görünür Ol” projesi çerçevesinde çiftçilere reflektör dağıttı.

ilçeye sınırlı Şeyh köyünde traktörleri ile birlikte köy meydanında toplanan çiftçilere, İskilip İlçe Kurnaz Komutanlığı gidiş geliş ekipleri eliyle, traktör kazalarını önlemeye müteveccih alınacak tedbirler ile bu tedbirler çerçevesinde traktörlerin trafikte görünürlüğünü arttıran reflektör ve sürücülerin devrilen traktörün altında kalmasını kırıcı ROPS (Esirgeme Çerçevesi) demirinin önemi anlatıldı. Eğitimin arkası sıra traktör sürücülerine müselles yansıtıcı ve broşürler dağıtıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklama üstelik, “İl Cingöz Komutanlığı adına amacımız; ilimizde meydana gelen gidiş geliş kazalarının önemli benzeri kısmını oluşturan traktör kazalarını genişlik örgen indirerek kazalardan kaynaklı ölüm ve yaralanmaların önüne geçebilmek. Bu amaçla; trafik denetimleri ile alay malay çiftçilerimizde farkındalık oluşturacak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerine bitmeme edilecektir” ifadelerine vadi verildi. – ÇORUM

Share: