ABD’de MBA endeksleri ve faizler geriledi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail vasıtasıyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 0,6 düşüşle 224,1 benek olurken, refinansman endeksi yüzdelik 5,4 düşüşle 751,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 5,33 (Eski %5,46), 15 almanak yüzdelik 4,59 (Eski %4,72), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 4,46 (Önceki %4,49), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 4,93 (Geçmiş %5,02) oldu.

Hikmet Notları:

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa ya üstelik refinansman için yapılan bütün geleneksel ve fehamet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne eş konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına uygun olarak anadan görme ve amme kredileri tevessül etmek için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Endeks, var olan göz satışlarını gösteren emniyetli bire bir nişanlık olarak akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere emniyet kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, tam refinansman için yapılan mortgage emniyet faaliyetleri amacıyla mebzul bir tezahür kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 27 Mayıs ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ABD’de bitiren güveni düştü

 

ABD’de basamak fiyatları yükselişini sürdürdü

 

Share: