ABD’de MBA endeksleri gerileri, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile andıran marifetiyle paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 7,1 düşüşle 208,2 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 5,6 düşüşle 709,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,40 (Geçmiş %5,33), 15 yıllık yüzde 4,62 (Esbak %4,59), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,51 (Eski %4,46), 30 almanak jumbo faizi yüzde 4,99 (Esbak %4,93) oldu.

Hikmet Notları:

Mortgage ortalık endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre mübayaa ya üstelik refinansman amacıyla yapılan bilcümle geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne sülale konutlarının satın alınması için yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına akıllıca kendisine geleneksel ve kamu kredileri girmek amacıyla piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Dizin, var olan basamak satışlarını gösteren inanılır benzeri ses seda kendisine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere kredi kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, bilcümle refinansman için yapılan mortgage güven faaliyetleri amacıyla ferah benzeri emare namına değerlendiriliyor.

Araştırma 3 Haziran ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

ABD’de gayrimuntazam satışlar arttı

 

ABD’de aut ticaret açığı beklenenden aşkın geriledi

 

ABD’de Geri Hizmet Yöneticileri Endeksi geriledi

 

Share: