ABD’de MBA endeksleri elinin körü seyretti, faizler yükseldi

MBA’nın yayımladığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 7,9 artışla 242,8 puan olurken, refinansman endeksi yüzdelik 3,1 düşüşle 712,7 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,98 (Esbak %5,65), 15 almanak yüzdelik 5,05 (Geçmiş %4,79), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,78 (Geçmiş %4,57), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 5,49 (Esbak %5,25) oldu. 30 almanak mortgage faizi 2008 Kasım’dan bu yana bildirme faziletli haftalık artışı gerçekleştirdi.

Vukuf Notları:

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince satın alma ya dahi refinansman için yapılan bütün geleneksel ve kerem kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane karı konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına akla yatkın adına geleneksel ve kamu kredileri başlamak amacıyla piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Indeks, var olan bölük satışlarını gösteren güvenilir bire bir nişan kendisine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, bütün refinansman amacıyla yapılan mortgage cesaret faaliyetleri üzere ongun bir karine kendisine değerlendiriliyor.

Araştırı 17 Haziran ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ABD’de ikinci el konut satışları üst yaptı

 

Goldman’dan ABD’de sükûnet uyarısı

 

ABD’de işten çıkarmalar artıyor

 

Share: