30 Ağustos Muay Thai Galası adeta nefesleri kesti

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde planlı Muay Thai galasında istekli sporcuların müsabakaları adeta nefesleri kesti.

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Muay Thai gala müsabakalarına karı sahipliği yaptı. Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleşen etkinlikte Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya ve Düzce tutmak üzere 5 ilden katılan 24 seçkin sportmen, Darıca sahilinde mevcut amfi tiyatroda kurulan ringde kozlarını paylaştı. Müsabakalarda galip mevrut sporculara ödülleri protokol üyeleri eliyle verildi. Vatandaşların ağırbaşlı rabıt gösterdiği Muay Thai karşılaşmaları soluk kesti.

Emre Kaan Kanar: “Vatandaşların desteği baya tıpkı büyüktü”

Evinde olduğu için mücadeleye şişman benzeri coşkuyla sâdır ve izleyicilerden iri destek gören Darıca Belediyesi Yetişek ve Spor Kulübü sporcusu Emre Kaan Kanar, “Kısaca 10 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Zaman de Darıca’dahi haddinden fazla güzel tıpkı yarışma düzenlendi. Darıca’nın sporcusu adına ego dövüştüm. Çok fena hâlde tıpkısı geceydi. Vatandaşların desteği büyüktü. Bunun sebebi yıllardır Darıca’ya bu spor anlamında hizmet vermiş olmamız. Darıca sporcusu yerine el üzerinde tutulan biriyim Allah’a şükür. Buraya çıktığım ahit çok heyecanlanıyorum. Zira burası özlük evimiz. ‘Acaba maçı kaybeder miyim?’ diye niteleyerek düşünüyorum, o büyüklüğünde seyirci bizi izliyor. Benzeri tedirginlikle çıkıyoruz elhak ama yengi olunca çok adamakıllı oluyor. Aç olarak bütün 10 maçım vardı, bunların 8’ini kazanmıştım, 3 kere rakiplerimi nakavt etmiştim. Bu üstelik 11. müsabakamız oldu. Yengi sayısını 9’a çıkardım. İnşallah bunların devamı gelecek” dedi.

Hüsamettin Ergül: “Amfiteatr temsil birçok organizasyona ev sahipliği yaptı”

Darıca Belediyesi Yetişek ve Spor Kulübü Başkanı Hüsamettin Ergül ise, “2 yıl önceki yapmıştık tığ Muay Thai organizasyonunu. Haddinden Fazla iri teveccüh gördü. Muay Thai, Tayland’a saf tıpkı spor. Amma Türkiye’bile çokça oylumlu. Bizim üstelik Darıca Belediyesi namına Muay Thai branşında Emre kadar birçok sporcularımız var. Bugün 2’üstelik 2 yaptık. Düzlük çokça amelî. Burada tığ mümasil tarihte yumruk oyunu müsabakaları üstelik tahsis etmek istiyoruz. Darıca insanı küçük sporu seviyor. Amfi piyes birçok organizasyona eş sahipliği yaptı ama haricen gelen, bu spora iştiyak vermiş insanlar dahi haddinden fazla mutlu. O yüzden hakeza benzeri organizasyona eş sahipliği yaptığımız için biz dahi mutluyuz” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: