2,5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA ŞİDDETTEN ASIL VE KOCA ARKADAŞINA 8 YIL HAPİS İSTEMİ

VAN’de, 2,5 yaşındaki çocuğuna şiddet uygulayıcı avrat ile gelişigüzel yaşadığı eş arkadaşı için başlatılan anket tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan 3 sayfalık savca, Van 1’inci Esas Ukubet Mahkemesince akseptans edildi. Savcı, mevkuf sanıklar temel Z.H., ve ayvaz arkadaşı S.A., için ‘çocuğa cebin eziyet’ suçundan 3 yıldan 8 yıla büyüklüğünde hapis cezası istedi.

Fenomen, sabık şubatta meydana geldi. 2,5 yaşındaki çocuğa gayret uygulandığının 112 Ivedili Davet Merkezi’ne bildirilmesiyle İpekyolu İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Olay namına giden ekipler, şiddete maruz mütezayit çocuğu hastanede tedaviye alırken, anne Z.H. ve erkek arkadaşı S.A., gözaltına aldı. Sorgusunun peşi sıra adliyeye atıf edilen çocuğun annesi ‘aile yükümlülüğünün ihlali’ suçundan, erkek arkadaşı dahi ‘ızdırap muamele’, ‘eziyet’ ve ‘kasten yaralama’dan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.Şiddete uğrayan 2,5 yaşında çocukla ilgilendiren olarak kayıtlarda kolay tıbbi müdahale ile giderilemez şekilde yaralandığı, tıpkısı gözünün ağız ağıza morarıp kapandığı, durumunun ‘vahim’ nitelikte olduğu düz aldı. Temel Z.H., verdiği evvel ifadesinde, alay malay yaşadığı ‘eşim’ dediği S.A.’nın elan önceki oğluna birkaç tokat attığını belirterek, “Fakat elan evvel hiç bu şekilde darbetmemişti. Fenomen haset oğlum banyoda düşüp ağladığında eşim bana ‘gözünü korkutayım ki aynı elan yapmasın’ dedi. Ego eşimi engel olmak üzere üstüne kapandım fakat bu büyüklüğünde engelleyebildim. Ben suça paydaşlık etmedim” dedi. Alay Malay yaşadığı Z.H.’nin oğluna şiddetten tutuklanan S.A. ise “Çocuğun yüzündeki izler banyoda düşmesi neticesiyle meydana gelmiştir. Vücudu hassastır. Bu nedenle en ufak aynı darbe vücudunda ize bozukluk olmaktadır. Bunların benimle bir ilgisi yoktur. Üzerime tehirli suçlamaları akseptans etmiyorum” ifadesini kullandı.

SANIKLAR İÇİN 8 YILA BÜYÜKLÜĞÜNDE HAPİS İSTEMİ

Van Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca, temel Z.H., ve eş arkadaşı S.A. üzerine ölçülü sormaca ise tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan 3 sayfalık savca, Van 1’inci Asliye Ukubet Mahkemesince kabul edildi. Müddeiumumi, sanıklar amacıyla ‘Çocuğa alın eziyet’ suçundan 3 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası istedi.

OLAY, TANIDIKLARI SAYESİNDE ORTAYA ÇIKTI

Olay ise sanıkların tıpkı tanıdıkları tarafından ortaya çıkarıldı. Evlerine daim gelip giden tanıdıklarının, her aktarılma çocuğun bedeninin çeşitli yerlerinde morluklar dikkatini çekti. Aileye ‘bozukluk böyle’ diye niteleyerek sorulması üzerine ise karı çocuğun haylaz olduğunu ve düşüp ayrımsız yerlerini morarttığını söyledi. Sonsuz bunu fotoğraflayan yaşama, akıbet geldiği zaman ise çocuğun durumunun dağ olduğunu fark etmesi üstüne durumu polise veri verdi. Şiddete uğrayan çocuğun tedavisinin peşi sıra babasına teslim edildiği öğrenildi.Share: