24Erzincanspor’dan tribündeki taraftarın kalp krizi geçirerek ölmesine ait açıklama

Erzincan’da esbak oynanan TFF 2. Klasman karşılaşmasının sonlarına akıllıca tribünde kalp aksesi geçiren taraftarın hayatını kaybetmesine yönelik 24Erzincanspor’dan izah yapıldı.

Açıklamada şu metne kayran verildi:

“11.12.2022 tarihinde saat 14.00’te Erzincan Kent Stadyumunda oynadığımız Esenler Erokspor maçının 85. serian Gün Batısı A tribününde taraftarımız Toygar Ermiş kalp aksesi geçirmiştir. Görüngü esnasında bir tribünde mevcut Doç.Dr. Hesap Kuyrukluyıldız, Kardiyolog Dr. Tayfun Sıra, kulüp doktorumuz Dr. Reşit Karaköse ile kulüp masörümüz Galip Miğfer Ertürk maçı bırakıp takkadak olaya müdahale etmişlerdir. Kendilerinin ambulansa ve ortamında ki ekipmanlara ihtiyacı olduklarını ve ambulansın gelmesini istemlerinin üzerine seyircilerimizin ve idare kurulunda mevcut arkadaşlarımızın ambulansın sahaya girmesi amacıyla ısrarla maçı durdurmasını istemesine rağmen, 4. hakem, 1. yan hakem, itidalli yargıcı ve TFF temsilcileri tek aksülamel vermeden maçı oynatmaya devam ettirmişlerdir. Stadyum içre kâin ambulansın düzlük içine girip, olaya müdahale etmesine izin etmemişlerdir. Bunun sonucunda taraftarımıza tribünde geçmiş müdahaleler doktorlar eliyle mamul fakat hastaneye sevki maçtan 20 dakika sonra yapılabilmiştir. Hastanede yapılan tamam müdahalelere karşın taraftarımız hayatını kaybetmiştir.

Taraftarımız Toygar Eren’e Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Her şeyden önce herif hayatının ön planda olması gerekirken, maatteessüf hakeza ateş bire bir durumda maçı durdurmayarak oynattıran ve ayrıca maçta temdit dakikaları bitmiş olmasına rağmen maçı bitmeme ettiren hakem triosunu çapkın kınıyoruz.

Daha ilk eş aynı olay İspanya 1. liginin 5. haftasında oynanan Cadiz- Barcelona maçının 80. derakap yaşanmıştır. Maçın hakemlerinin nasıl davrandığı tam halkoyu vasıtasıyla bilinmektedir. Karşılaşma derhal durdurarak ambulans ve kamu esenlik çalışanları olaya engelleme etmişlerdir.

Taraftarımızın hayatını kaybetmesinde maçı durdurmayarak oynatmaya bitmeme ettiren hakemlerin ve Türkiye Ayak Topu Federasyonu Temsilcilerinin ihmallerinin olduğunu düşünüyoruz. Bahis ile ilişkin lüzumlu işlemlerin başlatılması ve bu olayda varsa ihmali olan kişilere muktezi cezanın verilmesi amacıyla Türkiye Ayak Topu Federasyonu Başkanlığı’na ve Form Hakem Yerleşmiş Başkanlığı’na zaruri şikayetlerde bulunulmuştur. Bu olayın sonuna büyüklüğünde takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.” – ERZİNCAN

Share: